Guest Adriann

Trist...

46 posts in this topic

nu este cu motor de 1.2l pe logan, deaia au amei:))

consuma undeva la 6.5 in  medie deoarece caroseria are 1100kg plus pasageri. deci nici nu e o alegereprea buna daca te gandesti la consum si daca vrei sa traga bine ... atunci e chiar cea mai proasta alegere in materie de loganuri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF TOPIC: Mă Daniel, tu vorbeÅŸti de învăÅ£at germană ÅŸi engleză, dar cu limba română cum mai stai ?!

off topic: nu prea pun baza pe regulile gramatici daca scriu ceva pe net :(. nu am timp si de multe ori cand scriu apasa prea repede pe taste si mai tastez cate ceva gresit. daca e sa scriu ceva pe foi acolo e alta mancare de peste... si am vazut ca mai sus am scis dinou "amei" in loc de "ai mei"

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta-i evident. dar ce e mai nasol e ca nu putem face mai nimic ca sa intervenim :(

zile macar sa ti-o lase tie si le dai tu bani cand poti ;D eu asa am facut ca nu am platit numai 3000E pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand, orice ai fi, NU trebuie sa parasesti forumul! :P Nici eu nu am Volvo, intru pe forumul asta de mai bine de 3 ani si problema ta mi-am pus-o si eu candva. Am cunoscut (mai mult virtual :D) niste oameni minunati si daca mi-ati spune ca de maine sa nu mai intru pe forum ca nu am Volvo, m-as simti ca naiba mult timp de-acum inainte.

Off topic: mai, hai sa privim totusi si partea buna: Masina va fi noua, e mai incapatoare. Aaa, altceva? :D Serios acum, am condus Logan 350 de km de la Severin pana in Bucuresti si mi-a scazut euforia fata de masina asta. Servodirectia aia e ceva fictiv, pozitia la volan... Doamne!, nici un feedback din partea directiei, tinuta de drum, plasticul ala din care e facut bordul, mirosul din interior...pfff. Pana sa o conduc mai mult, imi placea masina. Deci in opinia mea nu prea se merita. Tatal meu are o Astra F fabricatie '95. Am stat pe capul lui o jumatate de an pana l-am convins sa nu isi ia Logan.  Fara sa exagerez, este muuult mai placuta la condus. E incredibil cum o masina pe care a dat numai 2700 de euro sa fie atat de ok.  Sunt sigur ca asa e si Volvo-ul tau. Asta e, imi pare rau daca te vei desparti de masina. Sper numai sa ajunga pe mana unui cunoscator care o aprecieze. Sper sa nu te desparti si de noi  :3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

deacord cu Lau....si daca ramai fara masinuta ta....tu esti membru nu masina ;)

eventual sa pui la avatar un mormant si dedesupt numarul fostei tale masini :D (glumeam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o vad data la ziar, o sabotez. Sa se faca de ras in fata clientului. Poate asa o salvez.

xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veste buna! L-am convins pe tata sa o pastram si sa bagam bani in ea :D

Vorbisera cu niste bijnitari de la mine de pe scara sa gaseasca un cumparator. Le-am bagat strambe dupa cum urmeaza:

(n.r.- faceam pe prostul ca nu stiu ca vor s-o cumpere)

"Bai, nene, ca orice masina are probleme. Uite stau cu placutele de frana pe frigider ca nu pot sa desfac niste suruburi din spate. Le-as taia dar mi-e ca nu mai gasesc altele. Asa ca stau pana fac rost de bani sa iau tot mecanismul. E terminata pe dedesubt din cauza aerului sarat din Scotia.

Bube, ar mai fi. Telescoapele moarte. Bucsile la pamant si pierde ulei de la motor(minciuna gogonata). In rest e ok. Nu mai merge senzorul de la o usa si zice ca e usa deschisa.

Singurul impediment e, ca are un blocaj al motorului si daca opresti langa o antena de telefonie mobila, adios, nu mai pleci de acolo.

In rest masina e buna. Acu 1 saptamana i-am dat 210 km. I-am dat pe fratii golesti 7000 de ture cu a 2-a, m-a enervat unu. Am dat un autobuz la un Mercedes C200. Pe vremuri luam curbe de 90 de grade cu si cu 90-100 la ora... acum cu telescoapele astea... le mai luam si cu 50. Trebuie sa fac si frana de mana. Am impresia ca mi s-au dus sabotii de prea mult invartit cu ea.

E bine ca am pile la rar ca altfel lasam 50 de milioane amenzi + 10 mil benzina din drumuri dupa talon din cauza farurilor ca bat invers. (alta minciuna gogonata)."

Sunt rau nu ? :D

Mi-a spus mama azi ca i-a zis vecinul ca "m-am spart eu" de toate bubele care le are masina.

:thefinger:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca intrebai pe forumul noastru (sau dadeai un simplu search) de ce iti palpaie ledul ala din bord... poate aveai si mai putine probleme si scapai si de faza cu telecomanda.  ;D

Felicitari si bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura eroare care o am e 2-2-2 la pinul 2. Adica "Ground fuse or terminal" sigurantele sunt bune toate, fisa de la baterie la caroserie e ok, curata etc :P

Licaritul ledului ala de la immobilizer nu stiu ce e. Am cautat mufa aia de o scoti din nu stiu ce calculator, daaaaaaaar RHD nu se potriveste cu LHD :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pricep ce vrei sa spui...  ;D

Mai cauta.  :P

...E un topic de al meu care contine ceva raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volan pe dreapta!!!

...Atunci mai fa un topic pe volvoclub .uk, poate iti raspunde cineva de data asta. Sau sa iti raspund eu acolo?  :D  :D

Serios acum, nu e aia rezolvarea... sau cel putin, eu nu consider rezolvare, o improvizatie de genul... poate doar o rezolvare de moment.

Codul 222 iti spune ca ai o problema de masa, vezi unde am postat schemele electrice, ca scrie acolo unde sunt masele. Mai mult ca sigur ca ai clasica problema cu saiba de la masa, de langa baterie.

Dupa ce am rezolvat masa aia si am schimbat telecomanda cu cea de rezerva (cea care are trecute frecventele pe ea), nu am mai avut probleme grave cu antenele si nici ledul nu mai palpaie.

Pentru alte probleme/intrebari, intreaba pe sectiunea dedicata seriei 400... aici discutam despre altceva.

Bafta! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norocosule! Ai niste vecini suficient de prosti ca sa poti sa ramai cu masina ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce am rezolvat masa aia si am schimbat telecomanda cu cea de rezerva (cea care are trecute frecventele pe ea), nu am mai avut probleme grave cu antenele si nici ledul nu mai palpaie.

Nu avem telecomanda de rezerva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concluzie:

Masina ramane la tine si ar trebui sa schimbi numele topicului din "Trist..." in "Extraordinar de fericit  :yahoo:"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate citește vreun vecin forumul sa vezi ce ma sparg de ras :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adrian, mai e valabil contul?

@all, ;D

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.