Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bitz

vand runflat-uri noi

7 posts in this topic

pirelli cinturato P7 91v 205/55 R16 runflat noi noute cu abtibild pe ele.

pret: 2.5 mil bucata.Am 4 bucati (este 8 mil bucata in magazin) se vand minim 2 nu stau sa vand cu bucata .Se vand in Cta

tel 0722 201 309

post-1709-12877882113821_thumb.jpg

post-1709-12877882123103_thumb.jpg

post-1709-12877882113821_thumb.jpg

post-1709-12877882123103_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce scrie sub RUN......

bune doar pt canada state australia?  de ce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul este foarte bun. Stiam ca sint foarte bune in caz de pana, poti sa mai mergi cu ele vreo 100-150 km cu 80km/h...Dar:

te rog, ai vreun raspuns pentru ceea ce scriu alti useri pe alte forumuri despre cauciucurile RunFlat ?

sursa: bmwclub.ro

tiberiuenache

Sunt foarte rigide ! In germania insa nu am simtit aceasta rigiditate...insa la noi...deja era prea mult, parca ma plimbam cu drisca !

tzucul

Si eu le-am schimbat imediat cum am luat masina pentru ca erau foarte rigide pe drumurile noastre.Cat traiesc eu in Romania eu asa ceva nu mai imi montez pe masina."

bknight73

"Sunt extraordinar de rigide si zgomotoase. Aderenta proasta si tendinta de aquaplanare ridicata la viteze mari.

Eu le-am dat jos si am pus cauciucuri normale."

=================

sursa: hondafun.ro

vhm - Senior Member

"Runflaturile sunt nasoale pt ca sunt mai grele cu circa 2 kg pe buc si in plus sunt mult mai rigide. Who needs that?"

Achim - Senior Member

"Oricum runflat'urile sunt cam "gunoi" dpdv al aderentei"

=================

Am postat aceste "pareri" pentru a (putea) gasi niste raspunsuri care sa infirme tot ce scrie mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai important lucru. OBLIGATORIU SE MONTEAZA PE MASINI CARE AU SISTEM DE MONITORIZARE A PRESIUNII IN PNEURI!!!!

Altfel, adio aderenta, adio durata de viata, adio confort...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt fabricate pentru North America si Australia(unde totul e mai ieftin nu stiu exact de ce).Ca zic unii ca sunt bune sau rele, asa am auzit despre orice lucru de pe planeta asta discutii pro si contra.Aceste cauciucuri ofera o siguranta suplimentara , pot salva si viata la viteze mari.De grele nu sunt foarte grele , la mana nu se simte diferenta intre acestea si unele normale, poate doar la cantar.

Sunt de vara si sunt produse in 2010.O zi buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites