Guest Adriann

E cineva din Targu Mures care vrea sa ma ajute intr-o problema?

31 posts in this topic

Vreau sa-mi iau dihor. Problema e ca e 100 de euro in magazin.

La Targu Mures e 60 de lei sau ceva de genul, intr-o crescatorie care ii inmultesc pentru haine de blana.

E cineva din Targu Mures care ma poate ajuta sa achizitionez unul? :D

Fac cinste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa-mi iau dihor. Problema e ca e 100 de euro in magazin.

La Targu Mures e 60 de lei sau ceva de genul, intr-o crescatorie care ii inmultesc pentru haine de blana.

E cineva din Targu Mures care ma poate ajuta sa achizitionez unul? :D

Fac cinste!

:)) chiar iti iei ?

E fiabil unu' d'asta ? =)) =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Statiunea de Cercetare- Dezvoltare pentru Cresterea Animalelor de Blana Tg. Mures

Str. Intre Movile, nr 3.

Tel/fax: 0265/243 691

E-mail: scd.tgm@rosilva.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai sa vezi cind o sa aiba chef de pirtzuri ... Aoleu, sa te feresti. Poti muri din cauza la un dihor d-asta. Te pomenesti ca vrei sa-l tii in casa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok  Se vede treaba ca vrei sa ramai burlac  :D  Eu gagica sa fiu, la unul cu dihor nu m-as duce  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandesc ca nu e asa de usor de domesticit dupa ce e mare, asa ca ti-ar trebui unul mai adolescent.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum zice si Dexter, or fi mai ieftini dihorii din crescatorie, dar ma tem ca sunt si cam salbatici. Eventual sa iti cumperi un puiut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine iti iei o iguana. E cuminte, unde o pui acolo sta, nu polueaza olfactiv, mananca putin, ii trebuie caldura dar o rezolvi tu. Da bine si la fete, e cool sa ai iguana  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neah.

Dihorul are un miros ai lui dar e mai bine decat o pisica.

Da. Ideea e sa iau unul pui abia intarcat.

Doarme 20 de ore pe zi... ce naiba. E cel mai tare animalut :D

Iguana nu-mi place. Prea .. monotona. Ma uit la ea si se uita la mine.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu te-aÅŸ sfătui, sincer. E un animal destul de sensibil ÅŸi face multe boli care le găseÅŸti pe toate gardurile, la noi, cum ar fi Boala Carre (jigodia), transmisibilă de la câini ÅŸi foarte păcătoasă, cu morbiditate ÅŸi mortalitate foarte mari. Problema, faÅ£ă de câini, e că nu găseÅŸti nici în ruptul capului un vaccin pentru dihori, trebuie să mergi cel puÅ£in în Ungaria să-Å£i cumperi.

Nu e nici tocmai printre cele mai inteligente ÅŸi dresabile animale.

Faci cum vrei, dar o să-mi ceri multe sfaturi, pe urmă, ÅŸi nici eu nu sunt chiar expert în aÅŸa ceva.   ;D

PS: vezi că am făcut eu thread pentru chestii de genul ăsta  ;)

Multumesc domn doctor.

E sensibil. Dar nu o sa ies cu el in lesa afara. Si nu o sa-l las sa se pupaceasca cu cainii.

Stiu ca se face un vaccin anual. Nu pot sa-l iau de pe internet si sa ma duc la veterinar sa-l il faca ?

Cum nu este expert? Parca esti doctor veterinar.

Ti-l trimit prin Fan Curier sa-i tai boasele? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Adriane, mai bine iti iei o gagica acasa. Vorbeste mult, e cicalitoare, etc dar: nu da vinturi, nu e sensibila la jigodie/ii, nu turbeaza decat daca ii dai motive serioase. In plus poate iti face o ciorba, mai spala un ciorap ... It's up to you  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Adriane, mai bine iti iei o gagica acasa. Vorbeste mult, e cicalitoare, etc dar: nu da vinturi, nu e sensibila la jigodie/ii, nu turbeaza decat daca ii dai motive serioase. In plus poate iti face o ciorba, mai spala un ciorap ... It's up to you  :D

Catalin. Am 21 de ani. Chiar crezi ca la varsta asta imi trebuie belea pe cap?

E mai ieftin un dihor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dom doctor? te pricepi si la dihori cu doua picioare? Poate poti sa-i dai o reteta lui Adrian daca are nevoie.

Mai Adriane, esti la o virsta frumoasa, dar nu-i chiar asa. Daca gasesti dihoroaica pereche tie, chiar nu conteaza citi ani ai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa nu transformam topicul din "E cineva din Targu Mures care vrea sa ma ajute intr-o problema?" in "Hai sa-i distrugem viata lui Adrian".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi place sa ma gandesc ca dimineata o sa ma trezesc pe juma de pat cu o femeie langa mine. Prefer tot patul si mahmur :D

Ca de exemplu: Azi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Durerea de cap de la bautura e suportabila. Durerea de cap de la bautura amplificata de cicaliturile nevestei cum ca iti putea gura a canal si ca ai injurat-o aseara si ca a vrut sa faceti dragoste dar in timp ce ti se culca, ti se culcau si ochii, si ca ai avut ruj pe camasa, tu incerci sa-i explici ca defapt te-ai ars cu 10 tigani si ca e sange nu ruj, fara succes insa, va deveni insuportabila.

Cineva din Tg Mures dornic sa ma ajute sa-mi iau animalut? Fac cinste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nu te supara, unde ai vazut tu toate astea? Despre ce telenovela vorbim?

Oricum suntem off, dar daca tot ne-am incins ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicaieri Catalin. Le-am inventat.

Ideea era sa observati caracterul meu nonconformist, rebel etc... nu sunt familist. Suna bine, dar nu acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inventezi cam grav totusi ... Daca stii sa-ti alegi nevasta, treaba-i buna... daca nu, probabil ca ajungi la ce spui cu gura de canal ,tiganii, bors, etc. Esti nonconformist, dar niscai testosteron oi avea si tu pe-acolo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, mai am 2 ani de facultate + 2 ani de master + inca 2 in care o sa caut serviciu. Putem sa discutam atunci despre casatorie ?

Testosteron avem, dar ne descurcam noi. Aici intervine problema studenteasca, "Ai cu cine, nu ai unde!", dar asta e o alta discutie.

Scriu cuvantul "dihor" ca sa nu uitam despre ce trebuia sa vorbim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-i cu dihoru?! Păi, n-ai auzit, bre, că Å£i-am zis să nu-Å£i iei?!  ;D Nici nu-l poÅ£i face la proÅ£ap, dacă de plictiseÅŸti de el... hehehe

Aia se aplica in liceu doctore.

PS: ce-i cu dihoru?! Păi, n-ai auzit, bre, că Å£i-am zis să nu-Å£i iei?!  ;D Nici nu-l poÅ£i face la proÅ£ap, dacă de plictiseÅŸti de el... hehehe

You can't change my mind. Sunt foarte incapatanat, daca am zis ceva asa ramane :D

Cum am facut pe dracu in 4 sa-mi iau iphone si cum am facut pe dracu in 4 sa raman cu bijuteria mea de masina, asa o sa fac sa-mi iau si dihor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now