Sleepy

ce-i de facut :-??

7 posts in this topic

Salutari tuturor!!! am si yo o "problemuta" (daca pot sa-i spun asa) nu stiu cum mama dracului nu mai merg stropitorile de pe fata....de la stergatoare....am inebunit ieri pe o vreme foarte tampita fara sa reusesc sa-mi spal parbrizul....in schimb faza cea mai curioasa e ca pe spate merge...cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat sau stiu yo....daca a mai patit cineva asa ceva...!!!!  multumiri anticipate!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu la o masina mai veche, VW, am bagat otet si s-a rezolvat. Acum exista si Calgon dar nu stiu in cat timp actioneaza.

Asta in cazul in care s-a depus calcar pe traseu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand uitate sa vezi daca iti lucreaza pompita. Uitate la furtun, eventual scoate capatul de la una din tzasnitorile de pe capota si vezi daca ai presiune, daca da...simplu ca bunaziua, sunt infundate si bagi solutii gen cele scrise de mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sunt infundate tzasnitorile ca am desfacut furtunasele alea 2...am dat jos si chestia aia care mai e pe acolo (specia aia de bifurcatie) si nu sunt infundate....am lasat numai furtunul principal si am incercat sa vad daca merge asa dar degeaba...yo ma gandesc sa nu fie pompa...desi nu cred....ca pe spate iese apa.... ???>:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai din cate stiam are o pompa pe fata si una pe spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai din cate stiam are o pompa pe fata si una pe spate

si oare de ce aveam impresia ca e numai una ??? in fine...osa vad maine ce care si cum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now