muadDib

Romania este de vanzare!

8 posts in this topic

Uite anuntul:

Stare tehnică:

Are probleme cu alimentarea, o mică defecÅ£iune la mecanismul de direcÅ£ie, că nu Å£ine linia dreaptă, ÅŸi merge cam înfrânată. Cutia de viteze e blocată în marÅŸarier. Este înmatriculată în Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o lună.

Istoric:

Este fabricată acum 2000 de ani, sub licenÅ£ă romană. A fost avariată în repetate rânduri. Prima dată a fost condusă de niÅŸte ciobani, dar au mai călărit-o ÅŸi alÅ£ii. A fost reparată numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioadă a fost condusă bine de niÅŸte nemÅ£i, Carol I ÅŸi Ferdinand, dar apoi a încăput iarăÅŸi pe mâna unor idioÅ£i care au băgat-o prin toate gropile.

Exteriorul a fost vopsit în 1989, dar interiorul este încă plin de rugină. A mai avut câteva reparaÅ£ii capitale, în 1600, 1859 ÅŸi 1918, dar a mai ÅŸi pierdut o parte din piese.

Combinaţii:

Predau leasingul, mai sunt de plată la ea câteva zeci de rate FMI. Accept ÅŸi variante de schimb cu o Å£ară similară din Africa, oricât de mică ar fi dar să funcÅ£ioneze.

De ce o vând:

Sincer să fiu, o vând că m-a lăsat în drum ÅŸi nu mă pricep la ea. Plus că îmi consumă cam mult, ÅŸi ca s-o repar mă costă cât nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de Å£ară, aÅŸa că să o conducă cine s-o pricepe. Dacă nu o vrea nimeni, o dezmembrez ÅŸi o vând pe bucăÅ£i. E păcat de ea, vă spun. Sper să o ia cineva care ÅŸtie să o aprecieze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca sa rad sau sa plang .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu prea i de ras,doar sunteam cetateni romani.

De plaans iar nu i bine pentru ca nu "noi" conducem aceasta tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba chiar noi o conducem, fiecare dintre noi... Ne ascundem de lasitate si de propriul caracter dand vina pe cei "de sus". Daca am fi noi mai breji, tara nu ar fi acum unde e. Dar cum cel putin 95% dintre noi, ajunsi intr-o functie de conducere s-ar comporta la fel... motive si scuze sunt destule... ce sa mai zici?

...Haioasa si amuzanta gluma... parca a fost la morning Zu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit-o pe surse  :D

Oricum, e durers de amuzanta...  :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA, PLAGIAT  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost de vanzare, nu e pt prima data. S-a intamplat si prin 2004 ~ cred sau oricum acum cativa ani pe ebay :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now