Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

totel

Vand Volvo S60 2.0 turbo, an 2002 !

26 posts in this topic

Masina are 248000 de km cu carte service,180 de cai, interior complet de piele bej, cutie automata care merge foarte bine, navigatie RTI, sistem DOLBY PROLOGIC,HU 803, tempomat, comenzi volan, 4 geamuri electrice, geamuri antiefractie si probabil am mai omis unele optiuni dar in principal cam astea sunt.

    Schimb de ulei facut de o luna, Castrol 5w30.

    Schimbat bielete stabilizare fata, placute spate - ATE - cam de o luna.

  Ruleaza impecabil, atat la viteze mici cat si la viteze de 180 - 200 la ora( mai mult nu am mers).

  Masina e pe numele meu, inmatriculata cu acte la zi.

  Momentan are o problema la problema la sistemul ABS-DSTC care incerc sa o remediez pana la vanzare, nu e ceva grav la o diagnoza cu o scula universala de service ( Bosch KTS) mi-a dat ceva erori de alimentare si ceva necunoscut.

   PRET: 6100 euro neg, masina arata impecabil, o sa pun poze maine azi a plouat la Timisoara!

   Masina se vinde in principal din cauza banilor, vreau ceva mai economic si putin mai ieftin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate doar cu ceva putin mai ieftin si pe motorina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu posed acum finante pentru diferenta, si caut ceva cu motor pana in 2000 ca ai vazut ce au facut astia cu impozitele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, iti multumesc pentru raspuns si iti doresc sa obtii pretul pe care il doresti! Spor la vanzare !

Este foarte frumoasa masina din toate punctele de vedere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masina, am vb cu tine la telefon saptamana trecuta..... in sfarsit am gasit anuntul tau... Un UP de la mine!!!! o zi buna!

Si tu ai unu de la mine .... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se suspenda vanzarea masinii pentru o perioada, pana reusesc sa rezolv problema cu ABS-ul.Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,frumoasa masina.zi-mi un pic despre motor ,te rog.cum se comporta la km pe care ii are,ce durata de viatza cam au 2.0t?ai dat de cap la abs? turbina ii fiabila??? ms mult.si bafta cu abs-ul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atat motorul cat si turbina functioneaza impecabil fara repros, cutia de asemenea.Problema ei este la comunicarea dintre modulul electric central si modulul de abs.O sa o remediez saptamana asta sper, pana atunci se sisteaza vanzarea.

  Masina are carte service cu revizii din 20 in 20 de mii de km numai si numai la Primus Bucuresti de cand e ea (e cumparata de noua din Romania), de asemenea orice reparatie numai acolo s-a facut.De cand e la mine a fost doar o revizie si nu am mai tinut pasul cu reviziile la reprezentanta din pacate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu un S40 T5 nu schimbi ?  :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

m ar interesa si m ar manca talpile la s-ul acesta eu am un v40 din 2003 1,9d 85 kw 116 hp, la o combinatie (intreb doar) ce ai zice? ca de...bani nu am ;D dar ce nu stiu este  tipul de carburant..daca esti amabil si mi zici. Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

m ar interesa si m ar manca talpile la s-ul acesta eu am un v40 din 2003 1,9d 85 kw 116 hp, la o combinatie (intreb doar) ce ai zice? ca de...bani nu am ;D dar ce nu stiu este  tipul de carburant..daca esti amabil si mi zici. Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeee, accepti S60 + rinichi, la schimb cu t5?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la mine normal, stare buna, bautor de bere, rinichi curati  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te ajut eu cu informatia daca vrei  ;).1984cmc ,179cp  benzina,S60 2.0T.

 

Bafta la vinzare ,@totel

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma cam sperie gandul de 2.0 benzina..poate sa zica cineva un consum? orientativ pentru cultura mea va rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea S40t4, 147kw, 1984 cmc, trage 14-15 in bucale, 9,5 afara, da' clima nu se pune  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa consuma si al meu in timisoara, si nu merg batraneste deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timp de o saptamana, coboara pretul la 5200, din pacate tot cu erorile descrise mai sus.Daca in o saptamana nu o dau va fi din nou scoasa de la vanzare si va reveni dupa ce remediez problema dar la alt pret bineinteles, la 6200.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.