Sanyboy

Verificari periodice

14 posts in this topic

Salutare.

A doua oara mi-a aparut semnul "service" pe bord de cand am masina.

Prima oara l-am dezactivat conform "instructiunilor de pe forum"  ;D si nu m-a prea interesat ce ar trebui sa fac.

Acum ca in decurs de cca 7k km mi-a aparut din nou sunt interesat, de ce anume se verifica la aparitia acestui avertisment.

Momentan am 239 k km.

Aveti cumva vre-un tabel in care scrie ce schimburi, verificari se fac la masina in functie de numarul de km pe care le are masina.

Ms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa cresti mare ;D

Dupa cum ai vazut revizia nu se face la 7000km ci la 15.000 km deci la tine probabil e altfel codat calculatorul .

Recomandarea mea este sa faci revizia la 10k km in Ro pt ca avem mai mult praf decât restul europei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E buna treaba.

La 240 k cam toate trebuie verificate/schimbate.

:slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ar cam trebui, totuÈ™i 200.ooo km este pragul psihologic de acolo pot începe problemele, o revizie făcută la timp È™i corect te ajuta să treci de acest prag È™i să ajungi la 300.ooo km .

Volvo a dovedit ca poate ajunge la multi km dacă pui uleiul È™i piesele care trebuie atunci când trebuie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms, ms. Sa ajungem si la mai multi  :smile:

Am sa-l rog pe tata sa ma ajute la revizii, si poate am sa o pun si pe un tester.

Defapt are rost sa-l pun pe tester (costa 100 ron) daca nu am nici o eroare in bord  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu toate erorile rămân in bord, decât alea importante, oricum nu are rost dacă merge maÈ™ina bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ete aici .[attach=#] [attach=#]

Niste tabele similare pentru B4184S2 aveti? Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu toate erorile rămân in bord, decât alea importante, oricum nu are rost dacă merge maÈ™ina bine .

Virusul "decat"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite si pt benzinar .

Multumiri. A mea are acuma aprox 152000 km, sa inteleg ca pana la 200000 numai ulei si filtre am de schimbat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inlocuiesti 210 cu 0 si o iei din 20 in 20 de mii de km si ai bujii de schimbat, etc etc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inlocuiesti 210 cu 0 si o iei din 20 in 20 de mii de km si ai bujii de schimbat, etc etc .

Merci de lamuriri, mestere. Deseara am de studiat  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now