Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marian78

Turbina 16T + jante pe 16

29 posts in this topic

Pai nu stiu ce sa zic  ,uitativa si voi la dotarile "bestiei" mele sa vedeti acolo investitii:

Motor S60T5 ...B5234T3 cumparat de la Ionut (Falticeni)... 2900 RON (din el am luat doar vilbrochenul+biele+pistoane)

Modificat turbina 16T ->19T.....~900 RON

Reconditionat turbina 16T (nu era obligatoriu.... am zis ca o pastrez de rezerva.. cine stie cum ma lasa 19T-ul)...~900RON acum o vand tot cu 900RON caci vreau faruri mai bengoase.

Intercooler montat in fata+tubulatura de aluminiu de 63+silicoane albastre+BOV .....~1500 RON........ MERITA!!! toti banii.

Strut bar OBX .............300 RON

Amortizoare Monroe pe ulei fata 700 RON

Arcuri H&R............ 750 RON

Cauciucuri NEXEN (recomand ..... confortabile... zgomot redus la rulare....compozitie destul de moale) 225/45R17 4 bucati .............1400 RON

Evacuare (facuta de subsemnatul) cu downpipe de 3" + catalizator Magnaflow+teava de 63+ toba finala Carub ( e bunicica) ............~1700 ron

Pompa benzina Walbro 255..... 550 RON

Alte maruntisuri (flanse amortizoare  ,caseta directie , bujii NGK iridium ,suporti motor , set garnituri ,etc)..........2000 RON

Urmeaza softul......RACINGCODE..........cu tot cu deplasarea pana la BUC ~2200 RON

Filtru aer carcasa BMC ..... 300RON

Deci.........TOTAL :   16150 RON !!!

E mult?? putin??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane - 800 RON turbina si teava ? Nu am mai mult... Daca e ok, da-mi un PM sa vedem cum facem.

P.s Mai trebuie facuta (atunci cind pun turbina de 16) vreo modificare la traseele/mufele de apa/ulei, sau totul se pune simplu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites