go_west29

bucsi brate fata

11 posts in this topic

bine v-am regasit!! probleme...normal , stie cineva de unde pot cumpara bucsi pentru brate fata? nu gasesc decat brate complete....multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu lua aftermarket "Triscan", eventual cauta "Scantek".

Se gasesc si originale fara brat dar ai de cautat dupa ele si pretul e pe masura(intre 500-600ron, toate 4).

La benzina, nu se duc chiar asa repede bucsile oridecare ar fi, in schimb la diesel se observa imediat, ce e calitate si ce nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer am dat la 3 clienti TriScan si ete ca a trecut anul si nu s-a plans niciunul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am reusit performanta sa pun un set de Triscan, in Martie... pentru ca in Septembrie sa le dau jos (dupa 15-20k km). Bucsa mare de diesel/automat cedeaza prima.

La bafta pe care o am cu piesele noi, pot fi si un caz particular.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scan Tech SUEDIA sunt de fapt Tri Scan cum are M.C? am gasit tot pe net la 65 ron bucata...pe care sa le aleg?  masina mea e benzinara ,bucsile sunt identice toate 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare go_west

Vad ca esti din vulcan.Eu sunt din deva.daca ai drum prin deva,preturi bune gasesti la FYG EXIM in viile noi.daca vrei,te pot ajuta eu sa intreb cat ar costa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci petre,chiar te rog sa te interesezi,ma intereseaza in primul rand calitatea dar nici pretul nu e de neglijat...am mai luat informatii si se pare ca si cele pe care mi le-a oferit M.C. sunt foarte bune pentru benzinare.Cel tarziu luni as vrea sa comand pentru ca urmeaza sa plec in concediu si vreau sa le schimb.Manopera e gratis...eu fac totul la masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fara presa nu le poti schimba credema si cu presa sunt foarte greu de bagat ca sunt din 2 bucati, trebuie sa le apropii cu un colier  ;)

pe mine m-a costat 100 ron numai ca m-am folosit de presa de la un servis

nu incerca sa le bagi prin bataie ca se sparg

parerea mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

am rezolvat problema...65 roni bucata...le-am si schimbat,a fost usor de scos afara,mai greu cu bagatul...presa de mondeo a fost buna doar partial,multumesc oricum pentru sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now