DragosGD

Dynaudio upgrade - S70 T5

8 posts in this topic

    Am inceput acest proiect de curand si vreau sa-l finalizez cat se poate de repede.  Pentru inceput am gasit doua difuzoare Dynaudio cu aceleasi caracteristici cu difuzoarele usilor din fata, cu exceptia ramelor de prindere, pe care le-am deslipit de pe difuzoarele vechi si le-am reatasat de noile difuzoare.

    Am si difuzoarele pt back shelf dar acolo este ceva mai mult de munca.  Rama de prindere trebuie modificata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte frumos. Te-ai gindit sa-ti lipesti si pe tabla usilor (interior) niste folie Dynamat ?  La mine, asta urmeaza, dupa ce mi-am schimbat cele 4 difuzoare cu Dietz. Apoi un amplificator, procesor de sunet...niste vise frumoase  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit cate ceva despre Dynamat dar nu stiu exact cat este de bun, probabil ca merita investitia.  Am sa ma gandesc serios si la aceasta imbunatatire. 

Am un amplificator de C70, cel mare de 4X100 montat deja pe masina, si am si procesor dolby.  Am scos insa boxa de pe bord (este de vanzare) ca sa pun RTI.

Revin cu poze cu ceea ce incerc sa fac pt back shelf, mult mai dificit decat front doors.

PS. vinde cineva un set de boxe dynaudio de 8inch foarte ieftin, am sa-ti forward emailul lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

presimt ca vom avea impreuna o activitate bogata  :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tweeterul vechi de pe bord in comparatie cu tweeterul Dynaudio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat au costat difuzoarele dynaudio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am platit 300$ pt un intreg set demontat de pe un C70.  Mai putin boxa centrala care era stricata. (si care o aveam deja)

Dar am gasit la cineva acum doua boxe de 8 Inch in diametru, tot de la un C70 back shelf, cu doar 30$.  Daca este cineva interesat, dati-mi de veste. 

Aceasta este una din boxe:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now