Sanyboy

Oboseala la volan

32 posts in this topic

oare de crede-ti voi ca programul de condus pt tiristi este

4.5 ore condus

pauza o ora

4.5 ore de condus

somn

de timpiti?

si tirul se conduce mai usor ca volvo  ;D:D;D:D

4.5 ore condus??? Asta da meserie usoara!!! Eu trebuie sa fac pauza de 5 minute in fiecare ora, daca ar fi sa respect normele ;D Esti sigur ca-s 4.5 ore, nu 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca asa sunt 4,5 ore.Oricum stiu pe cineva care merge 4 ore face pauza 30 min apoi in 4 ore si la 8 ore face pauza de 2 ore /12 h nu stiu exact.Asta in Ue.In Romania mere pana  pica dp scaun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie Nea Feraru ce zice, e om umblat ,stie si a trecut prin multe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O regula importanta in cazul in care ar putea interveni "oboseala la volan" e sa fie cel putin 2 persoane treze in masina (preferabil una din ele sa fie soferul  ;D).

Asta aÅŸa e. Foarte bine a punctat Irina. "Copilotul" influenÅ£ează foarte mult starea de spirit a ÅŸoferului. Personal, n-am avut zile cu numere enorme de kilometri, dar întotdeauna când am condus peste 400-500 de kilometri, am avut pe cineva în dreapta, care m-a Å£inut treaz. ÃŽn marea majoritate a cazurilor, copilotul a fost soÅ£ia, inclusiv în cel mai lung traseu pe care l-am făcut într-o singură zi, 999,8 km  ;D N-am mai putut merge 200 de metri?! Damn it! [WrocÅ‚aw (Polonia) - Berlin - Hamburg - Kiel - Flensburg (Germania)].

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now