bibbi167

vadis cu windows7

20 posts in this topic

salutare. am si eu o problema legata de instalarea vadis-ului pe windows7.... nu reusesc sa il fac sa mearga. are cineva idee cum as putea sa o rezolv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am Windows 7 Ultimate pe 64 de biti si nu am avut nici o problema cu Vadis-ul.

Ce eroare iti da ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu tot w7 pe 64 am....iar eroarea este "Vadis Data not completely installed, please check installation or reinstall". si l-am reinstalat si nu a mers.... il instalez inca o data si vad ce si cum. daca tie iti merge ar trebui sa mearga si la mine...am crezut ca vadis nu merge pe w7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da...dar nu stiu cum sa nu il instalez pe tot....ca la fel l-am instalat si mai demult pe vista. si a mers.... mai bag o fisa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

HEEEEELP.....nu pot sa instalez CORECT vadisul....pe windows 7 ultimate 64 bit....se instaleaza (schimbat data in calculator la 4-jun-2004) ,bag parola,creez new user iar cand deschid ceva, imi spune.......please contact your vadis administrator......ce trebuie sa fac?am intrat in control panel...programs and features si nu ma lasa sa sterg "START VADIS" ca sa instalez iar.......multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

salve....care VIDA?? sa mearga pe win 7-64bit ? VIDA -A,B sau C? VIDA merge doar pe XP...Crezi ca se poate instala si pe windows7??multani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur se poate instala pe Win7 avand in vedere ca a aparut varianta 2011D :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multani fain....am sa incerc :hello2: si am sa te rog daca ai o grila radiator si un pret la ea....cu tot cu sigla.....multum mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog intreaba pe topicul care trebuie... Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut fratilor.

Am si eu o problema cu Vadis,imi da urmatoarea eroare:

Cant find id with value: P-070916500150A. Please contact your administrator if you need any help

Am instalat si VIDA si cu asta am problema,nu stiu sa instalez patch pt ca sa functioneze.

Daca ma poate ajuta si pe mine cu ceva informatii,sa pun patch la VIDA sau sa fac sa dispara eroarea la VADIS

VA multumesc

post-377-0-10169200-1341812310_thumb.png

Edited by jhon81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt toti cei care mai au problema asta cu vadis,pe care am avut-o eu,pe windows7:

Dezinstalati IE9 si totul va functiona normal

Este ceva foarte ciudat,dar numai asa functioneaza.

Edited by jhon81

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor,de curand am cumparat si eu un DICE+VIDA 2011D,l-am instalat (Windows7,32bit),apoi am vrut sa-l incerc dar nu-mi recunoaste masina,spune ca este un volvo S40/V40 dar nu poate citi VIN-ul,daca vreau sa fac o diagnoza sa introduc manual VIN-ul,bun....,introduc numarul si degeaba meniul DIAGNOSTIC ramane inactiv!!!.....ceva idei,ce nu merge sau ce am gresit???!!!multumesc!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

DICE nu merge bine cu S/V40, nu ai ales cea mai buna scula .

Normal trebuie sa mearga introducand VIN-ul, cutia de viteze si evident selectand din stanga sus DICE XXXXX, daca este pe NOT CONNECTED este normal sa nu mearga .

Share this post


Link to post
Share on other sites

DICE nu merge bine cu S/V40, nu ai ales cea mai buna scula .

Normal trebuie sa mearga introducand VIN-ul, cutia de viteze si evident selectand din stanga sus DICE XXXXX, daca este pe NOT CONNECTED este normal sa nu mearga .

atunci zi-mi te rog ce scula ar fi indicata pentru modelul asta,am incercat si texa,dar ala chiar nu vede nimic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vol-fcr, dar cu ala nu vezi live data, sau cam orice bazat pe Elm323 pt live data...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci zi-mi te rog ce scula ar fi indicata pentru modelul asta,am incercat si texa,dar ala chiar nu vede nimic...

da,asa-i....tipul cutiei de viteze ,tipul caroseriei..samd. si s-a activat meniul diagnostic!!!multumesc tuturor!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now