kadudu

Volvo snowrace

7 posts in this topic

Nordicele astea chiar stiu ce fac. Daca treaba nu e trucata atunci cred ca mai bine de 90% dintre barbatii soferi ar trebui sa se tina bine de pantaloni.

http://www.youtube.com/watch?v=SSZLSfBDyhs

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

barbatii din romania sunt viteji numai pe sosele atunci cand incalca orice regula a bunului simt! proprietarii de dacii sunt cei mai nesimtiti soferi!  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Completare : cei cu Dacia Logan care cred ca nu exista masina mai buna decat a lor . Nu am nimic cu ei dar majoritatea dintre ei cred ca daca au tot patru roti  care se invart si performantele celorlalte masini sunt la fel cu a lor.    ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce aveti mai cu Daciile oamenilor?  ;D Nu ati vazut reclamele pentru vanzarea Logan la Spanioli? Faza lunga....faza scurta, faza lunga.....faza scurta: "Vezi? functioneaza! Exact ca la o masina reala"  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misu esti pe aceeasi lungime de unda cu mine, trebuie insa sa mai adaug cateva aspecte apropo de soferul loganist ( o categorie de sofer aparte de altminteri) si de coaja lui:

Intr-adevar la toate masinile rotile se invart insa la cate ai vazut sa le sara cauciucurile de pe ele ?

Cate masini cu motorizari nefiabile, mici dar care consuma mult sunt pe piata?

Cati dintre oamenii care aspira la o masina, nu la logan cred ca "directie asistata" inseamna sa te duci mai repede cu ea in service (pe asta chiar am patit-o cu o cunostinta de-alor mei care a aflat dupa ce si-a luat loganu' ca inseamna servodirectie)

La cate masini daca te duci la service si le spui ca scartaie ceva iti umplu masina cu vaselina pe la toate incheieturile si balamelele fara sa aiba macar bunul simt de a curata excesul.

Cati oameni isi dau comanda pentru o masina fara macar sa o vada in showroom (trimitere la aparitia pe piata a loganului cand au fost inregistrate la "ruinele" dacia vreo 50.000 de cereri)

Toate acestea ( si mult altele )sugereaza ceva. Loganul si stapanul lui sunt impreuna la bine si la greu manati fiind de o prostie absoluta  ;D ;D

Vreau sa-mi cer scuze in fata oamenilor care poseda logan si pe care aceste randuri ii vor jigni, dar majoritatea intrunesc criteriile sus amintite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mai adaug ceva....

Cu tot calmul, cand il vad pe unul cu un logan ca se chinuie sa se tina dupa mine mi se umple sufletul de bucurie sa-l las intr-o dara de fum negru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now