mariusdaniel

Masini inmatriculate in Bulgaria

17 posts in this topic

Nu de mult, discutam despre acest tip de evaziune fiscala ( legala... inca ).

Iata ca Politia Rutiera s-a hotarat sa faca o baza de date cu aceste masini. In ce sop ?

Inca nu l-au dezvaluit, dar ne putem inchipui ca pun ei ceva la cale.

Iata si link-ul catre stire :

http://www.infonews.ro/stire/533867-politia-pus-gand-rau-masinilor-numere-bulgaresti.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, pentru ce altceva, dacă nu pentru a le "impozita" ÅŸi pe ălea? :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se poate si retroactiv pe ultimii 5 ani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum fara rautate, dar daca vedeti ce junghiuri circula pe aici cu numere de Bulgaria si cum nu respecta nicio regula, cred ca ce face Politia este inca prea putin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firar..tre sa renunt la junghiul meu...taman cand trecusem pe rosu,nu respectasem semnele politistului, etc.Si cand ma bucuram ca sunt in mijlocul la stage 0...ii dau foc. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este vecine, chiar azi m-am intalnit cu un astefel de specimen, avea bara spate neagra de la fum, evident a depasit prin stanga refugiul de tramvai si a taiat calea la toate masinile care circulau regulamentar, nu mai vb de cei care circula pe DN1 tot cu nr de BG si nu le pasa de camerele fixe, este clar ca ceva este necurat cu masinile astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sincer nu am nimica si respect bulgaria pt ca fata de romania e de 100 d ori mai buna

de ce ei nau taxa si noi nu avem?ca noi suntem mai fraieri parerea mea nuh?

"poluarea" cum zic alesii nostri e la nivel global nu de tara daca noi nu poluam ca inmatriculam numai euro 4 las ca polueaza bulgarii si pt noi

deci nu tot acolo ajungem?

daca am avea taxe rezonabile tot statul ar castiga din taxe si impozite da las ca banii nostrii au serie in bulgaria

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,da,da....acum inteleg de ce nu mai sunt bani de pensii si salarii...zgarcitii astia de romani nu vor sa plateasca mii de euro taxe ...si sa ajute bietul nostru stat...si uite asa, nu mai au ce fura astia decat din banii pensionarilor si ai salariatilor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tommytza    Si cand se termina si aia ce mai fura? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai gasesc ei o taxa aberanta pe aer cred ca mai urmeaza ca restu cred ca le avem pe toate :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau una pe masinile dezmembrate :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jur ca iau masinile si ma mut ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turcii i-au cucerit pe bulgari dar nu ne-au cucerit pe noi... pe noi ne cuceresc bulgarii... :smile:

Ca ÅŸi pe BG, ÅŸi pe mine mă irită bădărănia în trafic care se corelează aproape constant cu maÅŸinile cu număr de BG...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) de 3 ani le zic sa faca o baza de date cu masinile astea ca o sa le piarda numarul  . in sfarsit m-au ascultat .

Niciodata nu e prea tarziu !

Eu sunt primul care ma inscriu cu 10 masini =))  Voluntar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mdea...eu sunt curios daca voi observati si magariile din trafic ale celor cu masini de bucuresti(in primul rand)si nu numai???Si inca ceva...poate nu ar fi bine sa generalizam...in fine ..e ultimul post aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu generalizează nimeni... doar am constatat că foarte multe din maÅŸinile care circulă aiurea au numere de Bg (ÅŸi de BucureÅŸti  ;D) ÅŸi invers.

Sigur că sunt ÅŸi cu bun simÅ£ printre ÅŸoferii cu astfel de maÅŸini...

PS: Ai, cumva, numere de Bulgaria?  ;D

Nu nu ..are de Ct ;D

Tot romanu circula aiurea ca deh,scolile astea nu te invata nimic..nu te invata cum sa mergi pe gheata ,cum se intra intr o curba cu viteza putin mai mare ..si multe altele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daann are Volvo inmatriculat in Bg. probabil de aici i se trage ca ar fi vizat el.

Nu este asa, sunt multi oameni seriosi care incearca sa scape de aberantele politici fiscale ale statului roman. Dar, in acelasi timp, sunt mult mai multi oameni, de diferite etnii, care nu au nicio tangenta cu legile de pe aici, cu respectul fata de ceilalti participanti la trafic si care, dupa parerea mea, ar trebui rezolvata problema.

Eu unul, cand vad asa ceva, toleranta in trafic este 0, mai ales ca, dupa cum spuneam, au niste junghiuri...., cu aere de beemveu, si alte alea...

Eu unul, m-am cam saturat de astia...   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now