axlrose

S80 de vanzare - suspect sau nu?

10 posts in this topic

Buna ziua la toata lumea!

Rog adminul sa ma ierte daca am postat unde nu trebuie!

Nu detin inca un Volvo, sunt inscris pe alt forum, dar posibil sa migrez spre voi in cazul in care-mi schimb masina  ::)!

Despre ce este vorba.Am gasit pe autovit un anunt de spre un Volvo S80. Anuntul este aici : http://autovit.ro/volvo-s80-C14767926.html

Ce vroiam sa va intreb, mai ales pe cunoscatori? Nu este un pret cam mic? Nu este inmatriculat ce este drept, dar chiar si asa, pare un pret bun!

Eu sunt din alt oras, nu am putut sa-l vad, dar inca sunt in discutii cu sotia daca sa luam alta masina acum sau sa mai stam vreo 6-8 luni si sa luam una noua pe firma.

Ce va intreb pe voi, stie cineva masina? Pretul nu este suspect de ieftin? Interiorul alb este de efect ce sa mai!

Va multumesc anticipat si cine stie, poate devin membru activ pe acest forum daca-mi cumpar un Volvo!

Succes in viitor!

Poate o sa dispara anuntul, deci pun specificatiile masinii mai jos:

Volvo S80

Pret (cu TVA):

16,200 EUR (pret negociabil)

Informatii:

Fabricatie: 2008, Data inmatricularii: 03/2008, 58,500 km, Transmisie: automata, Putere: 185 CP (136 kW), Cilindree: 2400 cm³, Euro: euro4, diesel, gri-metalizat, Numari de usi: 4/5, Tara de origine: Germania, Tara inmatricularii: neinmatriculat.

Echipament aditional:

ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, sistem navigatie, controlul tractiunii, inchidere centralizata, alarma, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, computer bord, antifurt, pilot automat, senzori ploaie, ESP, proiectoare ceata, comenzi volan, incalzire auxiliara, cadru de protectie, senzori parcare, geamuri colorate, diferential blocabil, parbriz incalzit

Informatii suplimentare:

primul proprietar, fara accident, filtru particule

Descrierea Vehiculului:

MAGAZIE 6 CD, SISTEM AUDIO 12 BOXE HIGH PERFORMANCE SOUND,12 AIRBAG,OGLINZI RETRACTABILE AUTOMAT INCALZITE,TORPEDO REFRIGERAT,VOLAN PIELE,SENZORI LUMINI ANTIORBIRE,DTSC,SERVOTRONIC,SCAUN CU MEMORIE SOFER,DUBLU CLIMATRONIC,VOPSEA ORIGINALA ACCEPT TEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca am mai vazut aceasta masina,dar nu mai stiu unde.. ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

la acelasi an si la 40000 mile adica 60000km in anglia unde sint mai ieftine ca iin europa costa in jur de 16000 LIRE STERLINE

pretul este mic

de ce?

asta tre sa aflii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numa sa nu fie de aia cu 185 000 km/ mai multi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mobile.ro S80 din germania sunt chiar mai ieftine parca...dar ce-i drept de prin 2006-2007,nu 2008...si chiar daca ar avea 200.000...din 2008 fiind, cred ca e ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e posibil sa aiba kilometrajul resetat  si cam atat... cam atat este pretul... nu cred ca e suspect de mic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina asta am vrut s-o iau eu. vanzatorul e un samsar. Nu am reusit s-o vad pentru ca negocierile s-au tinut la telefon si n-am mai dat curs pentru ca nu prea avea dotari, xenon deloc, incalzire-n scaune deloc plus altele. Eu zic, din proprie experienta, sa te duci frumos la volvo, in prealabil iti scrii pe o hartie seria de la sasiu si-i intrebi pe baietii de acolo ce poate sa-ti zica de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citat de pe AUTOVIT :"Un pret mic nu inseamna intotdeauna o afacere buna in acest domeniu ci in general tocmai invers!!! Inainte de a plati asigurati-va ca stiti ce si de unde cumparati!"

Va recomand la toti sa va ganditi de 2 ori inainte de a cumpara o masina, eventual mergeti cu ea la un test .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru sfaturi si raspunsuri!

Eu am fost plecat din tara....acum masina nu mai este , dar nu ne pare rau...

Nu a fost sa fie, cred :)!

Tinem legatura si daca este sa-i iau un Volvo sigur ne vom cunoaste mai bine!

Succes in continuare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citat de pe AUTOVIT :"Un pret mic nu inseamna intotdeauna o afacere buna in acest domeniu ci in general tocmai invers!!! Inainte de a plati asigurati-va ca stiti ce si de unde cumparati!"

Va recomand la toti sa va ganditi de 2 ori inainte de a cumpara o masina, eventual mergeti cu ea la un test .

  Printre ce spui tu ,uite un raspuns indirect dat de un nou coleg

Ai document care sa ateste ca masina nu intra sub incidenta platii TVA?

,in cazul in care  nu te-ai prins la comentariul meu pe un topic mai vechi legat de preturi mici la masini aci fata de germania ,olanda ,etc.Deja aspectul se cunoste acum..

  Scuze de offtopic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now