dav_794

Problema injectoare??? -help me-

29 posts in this topic

Midnight, service-ul este pe str. verzisori. este o strada care se infunda. nu se vede, decat daca intri si mergi putin pe ea. strada nu este dreapta, are o curba usoara, de aceea nu se vede.

pt. csti -si acest service curata injectoare, dar ale mele fiind in garantie, nu sau bagat la ele.

nu se poate compara aparatura pe care o are bosch-ul, cu aparatura celor de la service, totusi. cei de la service au spus ca au mai avut clienti care au avut probleme cu injectoarele curatate la bosch, dar nu stii ce sa mai crezi...

bosch nu vinde doar curele si stergatoare...

Gama de servicii

    * Comercializare de piese auto Bosch

    * Diagnoză computerizată ÅŸi verificare, diagnosticare, remediere pompe de injecÅ£ie "clasice": rotative mecanice; rotative electronice (cu EDC); în linie macenice; în electronice (cu EDC);

    * Verificare, diagnosticare, reparare pompe de injecÅ£ie "sisteme noi" - pompe Common Rail: CP1, CP2, CP3, CP1H; pompe de injecÅ£ie tip VP 29/30/44;

    * Verificare, diagnosticare, reparare pompe de injecÅ£ie Zexel: rotative mecanice; mecanice; rotative electronice; în linie mecanice; VP 44; VRZ;

    * Verificare, diagnosticare, reparare UPI ÅŸi UI;

    * Verificare, diagnosticare, reparare injectoare Bosch ÅŸi Zexel: injectoare "clasice"; injectoare în 2 trepte; injectoarele Common Rail;

    * Verificare, diagnosticare, reparare turbosuflante: KKK, Schwitzer, Garrett, Holset;

    * Verificare ÅŸi inlocuire accesorii auto: bujii incadescente, debitmetre, filtre de carburant, ulei, aer;

    * Verificări ÅŸi reparaÅ£ii electrice: reparaÅ£ii demaroare – alternatoare; reparaÅ£ii instalaÅ£ii electrice;

    * CurăÅ£are injectoare benzină cu ultrasunete;

    * ReparaÅ£ii sisteme de injecÅ£ie Bosch ÅŸi Zexel aflate în garanÅ£ie de primă dotare;

    * ReparaÅ£ii pompe de injecÅ£ie ÅŸi injectoare produse sub licenÅ£ă Bosch: Nippon Denso, Diesel Kiki, Fiat;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, eu nu am fost pe str. Verzisori; este alt service.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms. frumos. sa fie... ca nu mai rezist.

am sunat la bosch, sa intreb in ce stare sunt injectoarele. daca la prima deblocare, nu au fost probleme, acum au fost. a trebuit sa le tina ieri, cateva ore, pe aparatele lor sau ce fac ei acolo, pt.ca nu vroiau sa se deblocheze, la 2 dintre ele trebuiesc schimbate supapele, nu a stiut sa-mi spuna, cand am sunat eu, daca la cele reparate sau la cele noi. banuieste ca ar fi vorba de cele reparate. repet: la acestea 2 vechi, au fost schimbate duzele si supapele.

daca prima oara, au fost deblocate in garantia lor, desi nu erau obligati, pt. ca in situatia asta, in care se blocheaza toate 5, e clar nu ar fi de la ei, sa zici ca inj. au ceva, un defect, dar este vorba de 3 noi si 2 vechi, de data asta nu le mai deblocheaza in garantia lor, si le-a transmis ca au de plata 11 mil., deblocarea lor si ce au mai facut pe acolo + costul schimbarii supapelor. baiatul de la service ar fi spus ca nu intelege de ce nu le repara iar pe garantia lor, pt. ca si ei curata inj. si le ofera garantie..... a ramas ca vb. cu seful lui si revine cu un tel. la bosch, daca sa schimbe si supapele.... ma doare capul, sincer. tot la discutia de azi cu d-na de la bosch, mi-a spus ca persoana care a dus injectoarele acum la deblocare, ar fi recunoscut ca a curatat cu niste solutii pe acolo, dar sigur nu ar fi de la ele.  cand am dus eu injectoarele, ma refer la prima deblocare, le-am transmis ce au spus cei de bosch, ca au fost blocate, probabil de la subst. cu care curata ei pe acolo si ei au raspuns ca ei nu au curatat cu nimic altceva, decat cu aer cu presiune. o data spun ceva, dupa aceea altceva.

mi-e teama sa nu dea vina pe motorina care era in rezervor, nefiind de fapt asa si sa ma ameteasca de cap cu mai stiu eu ce si umfland factura cu deblocarea  inj. cu tot, ca nu m-ar mira. toti sunt pana la bani. n-au mama, n-au tata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now