FireLight

Claxoane

12 posts in this topic

du-te la orice triaj cu o sticla (doua) de vodca si se rezolva pe loc. (sau vino la ploiesti la umerva unde se repara locomotive si-o iei cu mai putin de-atit)

da' , de curiozitate, chiar vrei sa folosesti asa ceva ? e posibil ca atunci cind ai s-o folosesti cineva sa faca ceva in chilotei.... ;D ;D :D

ps daca e electrica , cum faci rost de puterea necesara ?

daca e cu aer, de unde compresor si debit ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nimeresti un betivan cu coronarele pe duca o sa-l ai pe constiinta. Nu ca unii n-ar merita-o.  :D Ar merge de minune si la carute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bate gandul sa-mi pun unul :) Ar fi o premiera in Romania (cred) cel putin pana acum n-am auzit sa-si fi pus cineva asa ceva pe masina.

Cred ca inainte sa faca in chilotei, unii mai slabi de inger pot s-o pateasca mai rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx nu stiu sa-ti raspund la intrebari. E de documentat, inainte de cumparat din triaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa..., e buna de alarma !!!

scoli tot cartierul. si ti-o iei tot de la tot cartierul !!!

;D ;D

daca merge la tine o sa pun si io pe loganul lui tataie. sa vezi distractie cu timpitii care se baga in fata la bariere.....tareeee.  ::);D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiu pe cineva cu asa sistem ;D,sunt de vapor cica dar montate pe  raba ;D Pretul a fost de 300 e fara montaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

proasta idee...! sau parerea mea ca e de prost gust!

numai cum suna: vand volvo- masina serioasa, eleganta, bla bla, model summum cu goarna de locomotiva montata!  :D come on man!!! get serious!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea mai tare fitza in materie de claxoane auto este montarea de clopot de tramvai, face toti banii, e putin de munca pt ca trebuie modificata bobina pt 12V . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai cool este sa e bage span de strung pe esapament. De ala lung, elicoidal :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now