Sign in to follow this  
Followers 0
parola

Are cineva buggy?

6 posts in this topic

io am mers cu ceva asemanator in grecia 10 zile pe munti. (bolovanis, in general teren instabil, insa nu iarba... ca nu prea e p-acolo)

daca are cursa decenta la suspensii e ok offroad.

face o galagie cam mare , deci e greu sa mergi prea mult cu el ca te doare capul...insa pe munti e foarte folositor.

e bine ca are frine pe disc si rau ca are transmisie automata (insa transmisia manuala costa...)

iti va trebui ceva sa pui sub tine ca iti sparge rinichii (asta e simplu : niste pernute de burete mai tare)

de la cei care inchiriau asa ceva (in grecia) am aflat ca pica transmisia (cel mai des)

mai mult nu stiu. insa senzatia in el e superba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aline dar tu ai pe unde sa mergi cu asa ceva ? Intreb pt ca si noi avem un ATV in curte care sta si rugineste, a fost fun un timp dupa care din lipsa de timp a fost bagat la conservare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o casa la tara (la 20km de Retezat) si acolo vreau sa-l folosesc. In plus mi se pare mai comod decat un ATV si pot sa-i fac multe modificari pe cadrul existent...

@Iulrix, cel cu care ai mers tu era 4x4? Eu o sa-mi cumpar doar cu tractiune spate. Mai este unul de vanzare cu motor de 1,4l de sollenza si cutie manuala. Si asta e interesant dar parca e prea mult....

Share this post


Link to post
Share on other sites

era 2x4, insa se comporta bine pe bolovani si rampe. daca il folosesti pe iarba si namol tractiunea spate te va limita un pic, insa ai tu grija ...

merita sa-l iei, doar nu vrei sa faci 4x4 extrem ! oricum e mult mai sigur decit un atv clasic - esti inconjurat de roll-bar. daca ar avea si reductor ar fi bun si la coboriri dure....

cauciucurile fac diferenta la offroad ! alea din poza sint pentru teren moale, deci excelente pentru ce-ti trebuie tie. (nu prea sint recomandate la bolovanis, insa se descurca binisor si acolo...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0