CLAUDELLUS

Volvo S60 2,4D / Volvo S60 2.0T vs. BMW E46 320D / E46 320i

39 posts in this topic

Pai 320d e frumos,dar mie unu nu imi place tractiunea pe spate..Pretul fiind chiar mai mic decat s60 D5 ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zic si io : de la bmw iei masina sportiva , adica un seria 3 sau seria 1, manuala cu peste 200 cp, sau p-acolo...

daca vrei seria 5 , mai bine te uiti in curtea mercedes dupa ceva asemanator, iar daca vrei ceva intre ele vezi , si testeaza un s60 de la volvo.

de obicei volvo va cistiga clientii fara idei fixe , care sint dispusi sa "cintareasca " obiectiv masina dupa un drive test comparativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EU cred ca asta spune tot despre sportivitatea unui BMW 320D sau 320I :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bmw-urile incep de la 325i. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si Volvo începe de la S60 dar ce să-i faci :smile:

Oricum vad ca BMW a reintrodus 316i din 2008, ce sa-i faci cu ecologia asta si goana dupa 100g/km de "codoi" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si Volvo începe de la S60 dar ce să-i faci :smile:

Asa crezi tu, inca nu te-ai dat cu S40-ul potrivit.  :razz::smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba daaaaa si cu din ala de 225CP (zis si T5) si cu a lui Biri(zis T4 turbat) si tot nu e ce trebuie, cred ca trebuie sa te dai tu cu un S60 si o sa vezi niste diferente ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie-mi plac mai corcite. :D Hai sa lasam omul sa aleaga S60.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai este cea mai buna alegere DAR sa fie S60 D5 @185 cp nu modelele vechi pt ca alea sunt pline de bube mai ales daca sunt la bani putini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

Si eu am avut de optat cand am luat S80 intreVolvo S 80,  BMW serie 3 si mercedes C-Klass. Ghici ce am luat? S 80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai este cea mai buna alegere DAR sa fie S60 D5 @185 cp nu modelele vechi pt ca alea sunt pline de bube mai ales daca sunt la bani putini .

Nu am finantele necesare pentru un s60 D5, din cate stiu se face doar din 2005. am condus D5 pe toate masinile care s-au pus: s40, s60 xc70 xc90 xc 60 s80 fara v70 si c70. E un motor excelent. Am condus insa si 320i, iar sunetul de sase cilindri benzina, este Foarte placut, rar am mai auzit un benzinar care sa sune asa frumos, acelasi lucru pot spune si pt D5, dar la cati km fac eu pe an, mai bine aleg benzina.

Asa ca acum raman s60 2.0T si 320i.

PS nu sunt un impatimit al vitezei excesive, ci mai ales al puterii brute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai degraba gasesti un 320i bun si ieftin decat un S60 2.0T. Daca nu te deranjeaza vechimea poti sa incerci si un S40 T4 (nu fiindca am eu, dar chiar e o motorizare excelenta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudellus in cazul asta mai bine iei un 318i pt ca 320i sare de 2L si e mai scump impozitul iar pt 27cp in plus si un impozit dublu nu merita efortul .

De asemenea S60 2.0T merita si mai mult fiind mai tunabil, adica se poate face de 220CP dar daca nu asta cauti atunci BMW este alegerea cea mai buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now