Sign in to follow this  
Followers 0
mironb

Veteranii de razboi si persoanele cu handicap, dusmanii relansarii economice

7 posts in this topic

Oricum viata persoanelor cu handicap e deja extrem de grea in tara asta. Eu n-am vazut nicio rampa care sa poata fi folosita. Toate sunt facute in scarba. Eu l-as lega pe boc intr-un scaun cu rotile si l-as pune sa se plimbe prin Bucuresti folosind RATBul si Metrorexul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... l-as lega pe boc intr-un scaun cu rotile si l-as pune sa se plimbe prin Bucuresti folosind RATBul si Metrorexul.

Hai ca aici nu mai e piticul boc-poc vinovat. Dar ar putea da o lege sa ii demita pe cei care sunt responsabili de controlul respectarii legii privind accesul pentru handicapati.

Ca tot trebuie disponibilizati bugetari, ar putea sa ii disponibilizeze pe acei care au sarcina sa controleze respectarea legii, si nu o fac cu corectitudine si onestitate. Dar aici ar trebui sa fie el si cu baselu primii disponibilizati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut bunic veteran de razboi, a luptat la Stalingrad, il ascultam fascinat povestind in copilarie. A avut noroc saracul si a murit inainte sa-l umileasca piticul asta sinistru impreuna cu alcoolicul de la Cotroceni. Si eu sper sa-si piarda cel putin un picior Boc si sa traiasca din 350 ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o intoxicatie a presei. Nu se vor reduce se va controla autenticitatea lor. Pentru ca foarte multi romani beneficiaza de astfel de ajutoare abuziv, se incearca o reducere a acestui fenomen.

Flotare Logica:

Ar fi in beneficiul tuturor daca astfel de topicuri ar aparea DUPA ce se ia o decizie in acest sens. Ne intoxicam degeaba si nu ne ajuta cu nimic alte ganduri negre decat cele pe care le avem oricum, zilnic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o intoxicatie a presei. Nu se vor reduce se va controla autenticitatea lor. Pentru ca foarte multi romani beneficiaza de astfel de ajutoare abuziv, se incearca o reducere a acestui fenomen.

Flotare Logica:

Ar fi in beneficiul tuturor daca astfel de topicuri ar aparea DUPA ce se ia o decizie in acest sens. Ne intoxicam degeaba si nu ne ajuta cu nimic alte ganduri negre decat cele pe care le avem oricum, zilnic.

si oare nu e evident ce decizie se va lua? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e, e doar o intoxicare, sa asteptam ca inteleptul Boc sa analizeze si sa ia decizia corecta, cum a facut pana acum in nenumarate alte ocazii. :sleepy3: Cine dracu verifica autenticitatea? Niste functionari prost platiti si spagari ca de obicei, nu? Adica tot aia care le-au dat certificate la toti tiganii care au sarit cu euroii.

Sa asteptam sa ne puna impozit pe aer si dup-aia vedem noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0