mgg

Eliminare filtru particule XC90

8 posts in this topic

Salut

a mai facut cineva? am tot citit ca este o pacoste mai ales pt cei care merg preponderent in oras deoarece nu are timp sa-si faca acel ciclu de curatare. trebuie sa-mi fac ITP-ul zilele astea si dupa ma gandeam ca urmatorii 2 ani sa nu mai salvez planeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

a mai facut cineva? am tot citit ca este o pacoste mai ales pt cei care merg preponderent in oras deoarece nu are timp sa-si faca acel ciclu de curatare. trebuie sa-mi fac ITP-ul zilele astea si dupa ma gandeam ca urmatorii 2 ani sa nu mai salvez planeta.

Nu stiu daca a mai facut cineva stiu ca se poate scoate si se rescrie softul sa nu mai citeasca nimic de la senzorul de presiune.Parerea mea este sa nu-l scoti,cu cat dai la resoftat faci la regenerari de te plictisesti.

Vezi aici http://www.rbn-tuning.ro/noutati-rbn-chip-tuning/produse-chiptuning-oferte/109-noutati-chiptuning.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc!

afara vazusem dar la noi nu gasisem. oricum vad ca si la RBN e la capitolul noutati. poate si-a facut cineva de aici si ne poate spune. contra-indicatii si la anularea valvei EGR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc!

afara vazusem dar la noi nu gasisem. oricum vad ca si la RBN e la capitolul noutati. poate si-a facut cineva de aici si ne poate spune. contra-indicatii si la anularea valvei EGR?

Suspendarea EGR-ului nici sa nu te gandesti.Vezi ca gasesti info pe forum despre suspendarea EGR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca anulezi DPFul soft sunt 2 probleme:

1. trebuie anulat si fizic, adica scos DPFul afara pt ca dupa un timp se infunda de tot.

2. o data anulat nu mai poti trece ITPul.

In rest daca ai unde sa faci ITPul si ai pe cineva care sa-ti puna o teava in locul DPFului sau pur si simplu sa-l golesti de tot si ai rezolvat problema DAR pe de alta parte nu prea sunt probleme cu DPFul la XC90 decat pe la 250-300k km .

Share this post


Link to post
Share on other sites

aia citisem si eu : ca tb eliminat fizic. legat de ITP, il faceam acum pe bune si mai vedeam eu peste 2 ani :). deci se baga cineva la toata operatiunea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia trebuie sa vorbești cu Rabbane, știu ca avea un mecanic priceput .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now