Sign in to follow this  
Followers 0
HOV17

Deschidere portbagaj

3 posts in this topic

Am intrat si eu in clubul volvo de aproximativ 2 saptamani cu un S40 1.6D 2005, si incerc sa imi aduc masina la perfectiune:D Am cumparat o cu un defect, nu pot deschide portbagaju nici din cheie nici din buton:(! Fostul proprietar a rupt probabil butonul si la firele lui a anexat un buton langa bancheta din spate d unde il pot deschide cateodata(nu face tot timpu contactul), si e foarte enervant! De unde as putea cumpara un buton si daca cumpar o sa imi mearga deschiderea la portbagaj din telecomanda? Multumesc, salutari la toata lumea:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai prima data trebuie sa desfaci la portbagaj și sa vezi dacă mai ai actuatorul, după care îl probezi, dacă este defect îl schimbi și o sa meargă dacă este din fire trebuie sa rezolvi problema firelor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se deschide din cauza ca ai placuta cu contactele arsa. Trebuie sa desfaci ornamentul de la portbagaj, blocul de lumini al numarului de inmatriculare, si in interior gasesti o bara de plastic ce contine si contactele pentru becurile ce ilumineaza numarul. Sunt citeva suruburi

Asta trebuie sa o schimbi, e citeva milioane, poti sa o iei si de la second

Se intimpla frecvent sa se arda traseele in intriorul piesei de plastic si nu ai ce sa faci decit sa o schimbi

Am intrat si eu in clubul volvo de aproximativ 2 saptamani cu un S40 1.6D 2005, si incerc sa imi aduc masina la perfectiune:D Am cumparat o cu un defect, nu pot deschide portbagaju nici din cheie nici din buton:(! Fostul proprietar a rupt probabil butonul si la firele lui a anexat un buton langa bancheta din spate d unde il pot deschide cateodata(nu face tot timpu contactul), si e foarte enervant! De unde as putea cumpara un buton si daca cumpar o sa imi mearga deschiderea la portbagaj din telecomanda? Multumesc, salutari la toata lumea:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0