Sign in to follow this  
Followers 0
Ovidiu TOMA

Un nou posesor de Volvo S60 T5

2 posts in this topic

salut!

sunt nou intre fanii volvo... mai exact, acum 2 saptamani mi-am cumparat un volvo s60 T5 din 2004...

ce sa zic, masina este geniala. defapt, nu am crezut niciodata ca o sa imi placa un Volvo ( masina pe care pana acum o asemanam cu IKEA ), dar pot spune ca sunt delighted. Incepand cu performantele sportive, confort, siguranta, consum moderat si o tinuta de drum de invidiat.

vreau si eu putin ajutor..

m-am gandit serios sa imi achizitionez un kit mai sportiv putin.. ce parere aveti ?

http://www.magnatuning.ro/en/product/6875/Volvo-S60-A2-Body-Kit

totodata, am gasit varii modele de jante pe 18'' ... din experienta voastra, sunt ok pe 18 ? adica, pot aparea probleme majore la directie/articulatii din cauza dimensiunii?

offtopic... vreau sa ajung si eu la intalnirile volvo club din bucuresti..... ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu asta?

O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe mine ma zdrincina cu 17 " . cu 18 " , iti dai seama....

si, pe deasupra vei avea talonul cam mic (90 mm in loc de 101) si e periculos sa tai cauciucurile la denivelari. io am la activ 2 spargeri pe talon de 90 la 25 km/h in asfalt taiat cu freza. dupa parerea mea, singurul motiv pentru a trece pe 18 " e doar un upgrade de sistem de frinare....

alegerea e a ta....

masina arata frumos pe 17 ". un talon mai mic e mai bun pe curbe, insa s60-ul NU e o masina pentru luat curbe care sa aiba nevoie de talon mic : are ruliu prea mare ca sa mai conteze talonul mic !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0