onisim

Volvo S40;1,6D;2007

6 posts in this topic

Salutare!Am o problema la masina mea.A inceput sa consume ,am sunat la volvo si au spus ca poate fi debitmetru.Lamuriti-ma care sunt necazurile care apar de la debitmetru.Ce se poate face si cat ma ajunge ?Va rog dati-mi preturi la debitmetru pentru masina asta,noi si sh .Daca aveti si adrese si linkuri va multumesc mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debitmetrul poate fii cauza consumului marit DAR pana nu faci o diagnoza 100% sigura nu merita sa arunci pe geam 600RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debitmetrul poate fii cauza consumului marit DAR pana nu faci o diagnoza 100% sigura nu merita sa arunci pe geam 600RON.

Ai dreptate Bogdan dar pentru diagnoza trebuie sa ajung la tine,la Bucuresti,ca pe la Galati nimic care sa ma multumeasca.Am mai fost la unii pe aici si am dat banii pe senzorul de la axa cu came si nici un rezultat.Multumesc pentru sfat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie sa ajungi ajungi la mine ca doar nu sunt singurul de pe pământ care face asta, orice Bosch service poate testa mașina și vedea daca este de la debitmetru sau nu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie sa ajungi ajungi la mine ca doar nu sunt singurul de pe pământ care face asta, orice Bosch service poate testa mașina și vedea daca este de la debitmetru sau nu .

Salutare!Am fost azi la bosch service si nu am rezolvat mare lucru.La inceput a aparut eroare de debitmetru (13AD si 1320),a sters erorile si dupa aceea ia facut o gramada de teste si nu a gasit nimic si nici erorile cu debitmetru nu au mai aparut.Nu stiu ce sa mai zic !?Mi-au sugerat sa mai fac un consum la pompa si in afara orasului.Asa ca mai dureaza pana vad daca e vreun rezultat sau nu!Te salut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now