adi_28

Volvo pentru piese de schimb

8 posts in this topic

Buna

As vrea sa achizitionez un volvo S80 de Anglia pentru a-l tine de piese de schimb.Problema e ca nu tare am gasit unul care sa aiba si motor de 2.0 T.Ce am gasit cu motor de 2.0T este Volvo S60, acestea le-am gasit intrun numar destul de mare acolo si la preturi foarte bune

Problema si nedumerirea mea este daca se potrivesc elemente de caroserie de pe S60 pe S80 : , aripi, capota, haion, ornamentele de deasupra masinii(care incep din fata si se continua pe langa parbriz, pe masina, pana in spate, la haion), faruri, parbriz, geamuri laterale fata, portiere fata etc....elementele de motor, cred ca se potrivesc la fix, tinand cont ca e acelasi motor ca si pe al meu. Dar cutia de viteze, ambreajul, volanta etc potrivesc oare de la ala la al meu?

Dar rulmentii fata/spate, fuzetele si elementele de la trenul de rulare potrivesc de pe S60 de Anglia pe S80-ul meu?

Multumesc

Edited by adi_28

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la caroserie...nu potriveste nici macar capota fata, aripile fata si parbrizul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles.Multumesc de raspunsuri.

Daca cumva gasiti voi pe ceva site-uri de prin Anglia, ceva Volvo S80, motor 2,0T, la pret bun, va rog sa ma anuntati.Eu tot caut dar ce gasesc sunt S80-uri cu motoare de 2,4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' de ce neapărat din Anglia? Ce înţelegi tu prin "preţ bun"? Presupun că mai mici decât astea: http://cautare.mobil...e==?

Alea e scumpe!In Anglia parca sunt putin mai ieftine..incepand de la 800 e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now