MareanBoss

Bulb failure dipped beam

15 posts in this topic

Bulb failure dipped beam insotita de triunghiul galben in bord .. ce e cu eroarea asta si ce vrea de la mine ? a aparut asa dintr'o data adica dupa ce imi daduse ca am un bec ars pe spate la pozitie .. l-am schimbat si a doua zi m-a luat asta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica n-ai fascicul de lumina. e redundant cu bulb failure. adica e acelasi lucru, dar scrie mai mult in bord...:rolleyes:

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva probleme cu faza scurta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci trebuie sa schimb tot setul de becuri sa inteleg .. E vremea lor .. unul cate unul se duce .. Adevarul ca merg pe un drum cu ceva denivelari in ultimul timp ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci trebuie sa schimb tot setul de becuri sa inteleg .. E vremea lor .. unul cate unul se duce .. Adevarul ca merg pe un drum cu ceva denivelari in ultimul timp ......

Bre stg SAU dr nu este set,set e cu SI

P.S:Sa nu uiti de becurile de mers inapoi si ceata.A si alea din proiectoare daca este in dotare

Edited by DETONATOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu ma refeream la tot setul de pe toata masina .. adica pe romaneste: toate becurilee masinii ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu ma refeream la tot setul de pe toata masina .. adica pe romaneste: toate becurilee masinii ;))

Pai asta am spus si eu sa nu uiti vreun bec dracu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti schimba toate bec urile macar o data la 2 ani,doar nu costa o avere.Cel putin : frana,semnalizare,ceata,pozitie si faza scurta(daca este cazul).

Share this post


Link to post
Share on other sites

bec Faza scurta stanga ars .. Eu le verificasem(vizual) dar acuma mi-a picat fisa ca eu aveam faza lunga aprinsa cand le-am verificat =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva nu e OK .. becul este bun dar nu arde .. l-am, probat la 12v de la un acumulator si se aprinde dar pe masina nu se aprinde . siguranta nr1 la faza scurta e ok . pe dreapta se aprinde becul dar pe stanga nu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezolvat : Bec ars. Eu verificasem pe acumulator becul de la F.lunga =)) Ametit tare in vremea asta ....... Multam de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara! Postez aici ca sa nu deschid alt topic. Am aceiasi problema,imi apare eroare de "lampfel halvljus" (low beam lamp failure) in mod aleator, dar nu am niciun bec ars in toata masina, preventiv am schimbat becurile de pe faza scurta, fara succes, am inlocuit conectoarele de pe becurile H7 cu un kit de reparatie care continea conectori de ceramica, in ideea ca putea sa fie si de acolo problema, tot nimic, am inlocuit si sigurantele corespunzatoare fazei scurte stanga/dreapta, tot nimic. Daca aveti vreo sugestie de unde ar aparea eroare asta, tare v-as multumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pentru link, Bogdan G, am rezolvat. Se pare ca o gaurica in aceea siguranta cu 5 picioare,aflata sub bord, e manevra care i-a lipsit. Sarbatori Fericite tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now