N3cks

Rabatare scaun V50

8 posts in this topic

In manualul masinii este o descriere cum ca scaunele se pot rabata, cu exceptia celui de la sofer bineinteles.

Se ridica frumos sezutul la bancheta din spate, se scot tetierele si apoi eliberand spatarele (adica partea 2/3 si 1/3) se rabateaza.

Bun. Dar nu am reusit sa rabatez scaunul de la sofer complet. Are 2 manare in spate de care trebuie sa tragi, scaunul se rabateaza in fata

insa datorita tetierei care se opreste in bord nu poate fi rabatat complet. Am glisat scaunul la maxim in spate, tot nu am reusit sa

fac sa intre cu tetiera jos la torpedou.

Oare aveti voi o solutie? Am urmat pasii din manual, insa.. fara succes. Tetiera nu se poate scoate. Cel putin nu am

descoperit eu sa se poata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nu am reusit sa rabatez scaunul de la sofer complet. Are 2 manare in spate de care trebuie sa tragi, scaunul se rabateaza in fata

insa datorita tetierei care se opreste in bord nu poate fi rabatat complet. Am glisat scaunul la maxim in spate, tot nu am reusit sa

fac sa intre cu tetiera jos la torpedou.

Oare aveti voi o solutie? Am urmat pasii din manual, insa.. fara succes. Tetiera nu se poate scoate. Cel putin nu am

descoperit eu sa se poata.

Salut!Bun venit printre noi!Rubrica asta iti sta la dipozitie :D

Legat de problema ta,ai incercat sa lasi si sezutul la maxim jos?Poate asa intra...Nu stiu daca ce este aicisau aici se poate aplica si modelului nou :unsure:

Edited by vita_fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Bun venit printre noi!Rubrica asta iti sta la dipozitie :D

Legat de problema ta,ai incercat sa lasi si sezutul la maxim jos?Poate asa intra...Nu stiu daca ce este aicisau aici se poate aplica si modelului nou :unsure:

Mersi!

Din cate stiu scaunul de langa sofer nu este reglabil pe inaltime, cel putin nu e in optiunile mele.

Am sa verific, daca nu cumva am verificat la momentul cand am incercat in disperare sa

rabatez scaunul si acum nu imi amintesc.

Sa vedem.

Cat desptre demontarea tetierelor... am sa incerc.

Revin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine scaunul pasagerului are aceleasi reglaje ca si cel al soferului...adica full,manual

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am verififcat:

Scaunul nu are reglaje identice cu cele ale soferului.

Cu alte cuvinte pot regla doar unghiul dintre spatar

si sezut si glisarea scaunului in fata si spate.

Cat despre scoaterea tetierei, o procedura fara succes.

N-am gasit modalitatea de a o scoate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa mult timp am gasit si eu rezolvarea. Poate cuiva ii foloseste...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta-i tare, chiar ma gandeam intr-o zi cum D-zeu se dau tetierele alea jos. Si la v40 e acelasi sistem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu ati intrebat.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now