N3cks

Schimbare oglinda retrovizoare V50

33 posts in this topic

Pe maneta din dreapta, ai un buton identic cu cel "Reset" de pe maneta cu semnalizarile pe care apesi si iti apare in bord semnul unu parbriz. De la rotita de pe maneta dreapta, care e identica cu rotita "Info" de pe maneta cu semnalizarea reglezi viteza stergatoarelor, oricum ea se regleaza automat in functie de viteza si pedala de acceleratie :lol: .

Roger Roberto, sistemul de prindere e identic atunci, si la oglina cu senzor si la cea fara senzor de ploaie. Am crezut ca am, dar nu este... Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare?Am vazut ca cele fara senzor de ploaie au altfel conturul parbrizului in zona aceea.Sa inteleg ca tu ai oglinda electrocromatica si nu ai enzor de ploaie?Daca da,pune niste poze(daca vrei) sa vedem cum e suportul si conturul parbrizului din exterior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare?Am vazut ca cele fara senzor de ploaie au altfel conturul parbrizului in zona aceea.Sa inteleg ca tu ai oglinda electrocromatica si nu ai enzor de ploaie?Daca da,pune niste poze(daca vrei) sa vedem cum e suportul si conturul parbrizului din exterior.

Te rog frumos, atasez si eu, sa vezi cum e la mine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog frumos, atasez si eu, sa vezi cum e la mine...

Nu ai senzor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai senzor !

Am senzor de ploaie:) nepotul de 2 ani la descoperit:P, poza cu oglinda e pusa mai sus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi e un post mai vechi poate il aduc la viata.

A gasit cineva care sunt compatibilitatile intre Volvo si Ford la oglinzile astea? Tare ma bate gandul si pe mine sa fac o chestie din asta dar parca as vrea o oglinda cu busola... sa fie moftul pana la capat :smile:

Edited by rynno85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now