Guest lex69

Atentie mare la schimbat becurile din faruri

13 posts in this topic

Atentie mare cand schimbati becurile la faruri. Accesul este foarte dificil iar daca apasati puternic sigurantele care tin becurile riscati sa distrude-ti farul. Oglinzile din far sunt prinse de far cu o tija de plastic foarte subtire iar acum ca vine iarna acasta tija se rupe foarte usor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si nu puteai sa spui asta acum vreo luna, ca sa nu descopar singur ?  :)  acu nu mai exista tija aia la farul de pe stanga.

cum am apasat putin a facut "trosc"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum esti norocos pe dreata e mai prost accesul, ai doua posibilitati: una sa dai jos bara , scoti farul dai jos sticla de pe far si lipesti usor sau cu putin efort poti sa faci asta din interior fara a demonta bara si farul. Foloseste poxipol. Ai grija nu atinge oglinda din far cu apa  sau alcool deoarece se deterioreaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va ramane asa pana dau farurile jos cu totul , cand imi fac curaj, ca sa le fac si negre (in jurul lupelor) si sa pun si angel-eyes pe lupa de lunga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca se poate cumpara doar masca neagra si pune in locul celei cromate de acum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Midnight Caller

De unde si cat costa. Si vezi ca inca nu am primit raspunsul la stii tu ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

;D

Vezi ca se poate cumpara doar masca neagra si pune in locul celei cromate de acum. :)

bai alex....dar tu numai pe facut vanzare esti......lasa ma ca ne mai carpim si noi......nu e asa greu de dat cu spray pe aia cromata.

mai bine mi-ai aduce mai repede masca aia de casetofon :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

am vrut si eu ca omu sa-mi skimb bekurile de poziti ca daca am xenoane se vedeau naspa pozitiile (galben).Din cauza xenoanelor am stat 4 ore sa skimb 2 bekuri.. Am demontat semnalul apoi faru , apoi amplificatoarele de xenon si apoi am ajuns la pozitii.....

Daca se arde vre-un bek iar dau in damblageala 4 ore....

;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva cepot face reglajului pe inaltime al farului stanga la un V40 2002, daca mecanismul ala (respectiv cele 2 rotite zimtate) este blocat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva cepot face reglajului pe inaltime al farului stanga la un V40 2002, daca mecanismul ala (respectiv cele 2 rotite zimtate) este blocat ?

Dai cu WD40 pe el, il misti usor cu imbusul stanga-dreapta, fara sa fortezi, mai dai cu WD40 si isi revine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now