cosmin

montare proiectoare volvo v50

41 posts in this topic

varianta sh OEM, te duce undeva la 550 - 650 lei, cu totul!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dar nu prea gasesc. Pe forum nu am gasit. Mai exista varianta unor vizite la dezmebrari locale. Plus ca m-a cam bestelit sotia ca nu vreau sa pun piese noi... ca macar primele operatiuni sa fie noi si totul la reprezentanta, garantie, calitate, etc... si apoi vedem... ii dau dreptate, dar mai exista si partea financiara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt faruri de ceata , nu cred ca are rost sa pui noii , ca sunt piese foarte fiabile in timp (evident le cumperi necrapate , zgariate)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca la oricare masina mai veche de 5 ani, evident, ce tine de mecanica si siguranta sa fie OBLIGATORIU NOI si de foarte buna calitate, restul .... sh :D ... eu cel putin asa gandesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca le vei cumpara sh, vezi ca sunt doua tipuri de proiectoare, unele rotunde de S40 si altele semi-rotunde (ceva mai mari) de V50 ... sa le pui de pe un V50 :)

M-am uitat la niste poze cu V50 cu proiectoare. Alea pre-facelift, au intr-adevar semirotunde, dar toate cu facelift, asa cum am eu, sunt rotunde. Stii vreun exemplu de v50 facelift cu proiectoare semirotunde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, si inca o intrebare care nu pot s-o adaug mai sus: marimea conteaza? Sau de ce mi le recomanzi pe alea semi rotunde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca sunt mai mari.Cerculetele alea mici de la s40 sunt de forma.Cele de la v50 sunt putin mai mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. Chestia e ca inca nu am vazut pe net vreun V50 cu facelift, cu proiectoarele semi-rotunde. Nu stiu daca se potrivesc oricare pe orice model, cu/fara facelift

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza care am facut-o eu , sunt rotunde , facelift 

20150920_192110.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic: vad ca pisicile au o slabiciune pt Volvo V50 negre. Si a mea e plina de urme de picioruse de pisica :)

Edited by ironman
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decat cabluri roase de sobolani :))) mai bine sa ii dea tarcoale pisicile :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se schimba grila ca sa se potriveasca.

4261500619.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Nu am proiectoare deloc pe un volvo s40 2007. Daca schimbi grila de s40 merge sa pui grila si proiectoare de v50?(toata modificarea pt o luminozitate mai buna ma gandesc sau nu e diferenta intre ele ca si luminozitate?) Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventual daca schimbi bara fata ...

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bara fata nu e aceeasi la S40-V50?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai putin grila ... in rest se potrivesc (nu am incercat , nu sunt 100% sigur , dar ne-am uitat cu onezero si par sa se potriveasca )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now