ScorpionulRazvan

Genti tabla la S80?

31 posts in this topic

Salutare! Un amic mi-a zis ca a vazut un S80 cu genti de tabla(otel)! A mai vazut cineva? Exista asa ceva, exceptand rezerva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum să nu? grin.gifCLICK!

În total 519 produs.

Căutarea a rezultat prea multe produse, vă rugăm încercaţi o căutare mai detaliată pentru reducerea rezultatelor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

În total 519 produs.

Căutarea a rezultat prea multe produse, vă rugăm încercaţi o căutare mai detaliată pentru reducerea rezultatelor!

Sa inteleg ca sunt o multime de tipuri de genti de tabla pt. S80?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, Răzvane, dar, din nu'ş-ce motiv, link-ul pe care l-am pus eu nu merge, de aia am ataşat poză.

Interesant! Nu-mi imaginam un S80 cu "tabla". Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

alea sint puse peste gentile da al

chitrosilor:angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotile de iarna au jante de tabla in multe cazuri. S60-ul meu are momentan de tabla. Arata urat, dar le protejez pe cele de vara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu niste jante pentru volvo s80 daca esti interesat! Le-am cumparat pentru al meu s40 fara sa imi dau seama ca se potrivesc...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

din ce scrii ,inteleg ca le faci cadou de mos craciun.sau mos nicolae. eu sint MOS:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai Nea' Mos Gerila:D...si cu mine ce fac, raman in slapi?:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventual le dau la schimb cu unele de s40/v50:D....asa de mos craciun:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nup, le tin in garaj pe cele de s80:mellow:, pe masina sunt puse cele de aliaj impreuna cu anvelopele de vara! Anvelopele de iarna stau la subsol si inca isi asteapta jantele de tabla pentru a iesi la suprafata, pentru teste:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

Si la mine pe S 80 jantele de iarna sunt de tabla si am capace pe roti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu niste jante pentru volvo s80 daca esti interesat! Le-am cumparat pentru al meu s40 fara sa imi dau seama ca se potrivesc...:D

Salut, agr350r! Cat ceri pe gentile de tabla pentru S80?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine gasesti unele de aluminiu r16 si pui cauciucuri cu talon mai mare. Jantele de tabla sunt mult mai grele si forteaza articulatiile si servo mult mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, agr350r! Cat ceri pe gentile de tabla pentru S80?

Ti-am lasat PM!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine gasesti unele de aluminiu r16 si pui cauciucuri cu talon mai mare. Jantele de tabla sunt mult mai grele si forteaza articulatiile si servo mult mai mult.

Asa ar fi ideal! Stii vreo oferta pentru r16 Al? Ai o propunere?

Ti-am lasat PM!;)

Scuza-mi ignoranta, ce dimensiuni de anvelope (?/?R?) se potrivesc la jentile tale (6jx43x15)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ar fi ideal! Stii vreo oferta pentru r16 Al? Ai o propunere?

Scuza-mi ignoranta, ce dimensiuni de anvelope (?/?R?) se potrivesc la jentile tale (6jx43x15)?

Normal 15 inch, balonul cat vrei tu, iar latimea pana in 225.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da un search pe google. Daca nu...da un search "dezmembrez volvo s80". O sa gasesti destule anunturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine gasesti unele de aluminiu r16 si pui cauciucuri cu talon mai mare. Jantele de tabla sunt mult mai grele si forteaza articulatiile si servo mult mai mult.

Vara da, sunt indicate cele de aliaj, iarna nu...din cauza temperaturii aliajul comporta altfel...si iarna sunt cele mai mari sanse sa le faci varza! Oricum in sezonul rece ai anvelope de iarna 4 - 5 luni maxim...so indicate sunt cele de tabla in perioada asta! Acum ramane la aprecierea fiecaruia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vara da, sunt indicate cele de aliaj, iarna nu...din cauza temperaturii aliajul comporta altfel...si iarna sunt cele mai mari sanse sa le faci varza! Oricum in sezonul rece ai anvelope de iarna 4 - 5 luni maxim...so indicate sunt cele de tabla in perioada asta! Acum ramane la aprecierea fiecaruia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi. La ce alt tip de masina potrivesc cele de tabla? Nu de alta dar au sosit niste genti de tabla din Germania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Familia Ford: Mondeo, C-Max, Kuga + Freelander, X-Type (dar depinde si de anul de fabr.)

Rotile de la S80 se potrivesc in primul rand la S60. Cautand jante de tabla pe 16" (de 15" nu intra cu discuri pe fata de 302mm) dupa dimensiuni 5x108/¤63.3/ET~~ am gasit cu aplicatie la Ford.

Edited by Andreos

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Cautand jante de tabla pe 16" (de 15" nu intra cu discuri pe fata de 302mm) dupa dimensiuni 5x108/¤63.3/ET~~ am gasit cu aplicatie la Ford.

302 mm reprezinta diametrul exterior al discului de frana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now