Sign in to follow this  
Followers 0
sergiu_md85

am nevoie de piese

14 posts in this topic

Buna ziua tuturor posesorilor de volvo!!!

Sunt nou pe forum...as vrea sa va rog daca are cineva de vanzare un intinzator de curea la alternator,dupa cum am vazut are telescop si rola.Problema ca imi baraie la 1000-1100 turatii am fost la un mecanic bun si mi-a zis ca este intinzatorul.

Mentionez ca am nevoie de unul functional chiar daca este second si as dori daca va rog sa-mi afisati si pretul pt piesa(date masina:VOLVO S40 1.9 TD(turdo disel cu intercooler) anul de fabricatie 1997-1998).

Va multumesc anticipat ,astept mesajele voastre!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceau baiet!!va mai deranjez inca odata ,chiar nimeni nu are idee macar de unde pot achizitiona aceasta piesa mai ieftin...ceva de pe net sau distribuitori?!!!

astept raspunsuri!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Sergiu! SH poti cauta aici http://www.volvo-club.ro/index.php/forum/32-piese-de-schimb/

Daca doresti intinzator nou (ceea ce=ti si recomand), ia legatura cu Midnight Caller (Alex pe forum), intra pe topicurile dedicate ( http://www.volvo-club.ro/index.php/forum/28-magazine-de-piese-volvo-originale-si-compatibile/ ) sau cauta pe net... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc mult pt ajutor!!!

O sa intru sa vad ambele situri sa vad ce gasesc!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc mult pt ajutor!!!

O sa intru sa vad ambele situri sa vad ce gasesc!!!

Lasa-mi seria de sasiu, aia ce incepe cu Y din talon, ca sunt 2 modele la tine, poate iti gasesc si eu ceva.

Precis este intinzatorul baiul si nu rola ? Ca rola se gaseste separat si e ieftina, intinzatorul e scump :mad: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceau baiet!!va mai deranjez inca odata ,chiar nimeni nu are idee macar de unde pot achizitiona aceasta piesa mai ieftin...ceva de pe net sau distribuitori?!!!

astept raspunsuri!!!

O rola intinzatoare nu poate fi mai mult de 150 lei. Trebuie sa o gasesti la orice magazin care e cat de cat respectabil ;)

Cu una SH nu cred ca o sa duci multi km ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca glumesti :lol:

Pretul poate ajunge chiar la 1000RON pt o rola intinzator de 1.9 TDI .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O rola intinzatoare nu poate fi mai mult de 150 lei. Trebuie sa o gasesti la orice magazin care e cat de cat respectabil ;)

Cu una SH nu cred ca o sa duci multi km ;)

Rola in sine e ieftina, de la 50 - 60 de ron in sus, bratul....bratul e durere mare :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa-mi seria de sasiu, aia ce incepe cu Y din talon, ca sunt 2 modele la tine, poate iti gasesc si eu ceva.

Precis este intinzatorul baiul si nu rola ? Ca rola se gaseste separat si e ieftina, intinzatorul e scump :mad: .

iti multumesc ,dar acuma is in it lunea viitoare ajung in ro shi o sa-ti scriu cu siguranta seria de sasiu!!dar poti sa-ti zic cu aproximatie cum arata 'este aprox de 12-20 cm lungime intinzatorul arata ca un un telescop imbracat intr-un arc ,partea de sus ii prinderea jos are o rola sunt intinzatoare le de la renault laguna si stiu ca telescopul cu amortizor serveste la masinile cu AC' si cum ai zis tu ca 'precis este intinzatorul nu rola' sunt in totalitate de acord cu tine...

ajung luni, shi te rog daca poti sa te uiti facand o legatura cu descrieraea mea, as fi foarte bucuros daca mi-ai zice ceva preturi,nu am nevoie neaparat de unul nou,este bun si second dar sa nu-mi mai baraie,te rog foarte frumos daca poti sa ma ajuti...!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti multumesc ,dar acuma is in it lunea viitoare ajung in ro shi o sa-ti scriu cu siguranta seria de sasiu!!dar poti sa-ti zic cu aproximatie cum arata 'este aprox de 12-20 cm lungime intinzatorul arata ca un un telescop imbracat intr-un arc ,partea de sus ii prinderea jos are o rola sunt intinzatoare le de la renault laguna si stiu ca telescopul cu amortizor serveste la masinile cu AC' si cum ai zis tu ca 'precis este intinzatorul nu rola' sunt in totalitate de acord cu tine...

ajung luni, shi te rog daca poti sa te uiti facand o legatura cu descrieraea mea, as fi foarte bucuros daca mi-ai zice ceva preturi,nu am nevoie neaparat de unul nou,este bun si second dar sa nu-mi mai baraie,te rog foarte frumos daca poti sa ma ajuti...!!!!!

Eu stiu cum arata :lol: , am poze si am unul in mana, dar sunt 2 modele identice cu exceptia unor diametre, de aia am cerut serie de sasiu.

Ok, ramane pe cand ajungi acasa sa vedem daca ce am eu aici ti-e bun.

Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiu cum arata :lol: , am poze si am unul in mana, dar sunt 2 modele identice cu exceptia unor diametre, de aia am cerut serie de sasiu.

Ok, ramane pe cand ajungi acasa sa vedem daca ce am eu aici ti-e bun.

Roberto

mersi mult!!!

lasa-mi te rog un nr de tel sa te sun cand ajung acasa!!!inca odata mersi...

shi inca ceva te rog sa-mi zici shi un pret informativ...

Edited by sergiu_md85

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna,

tot de aceeas problema m-am lovit si eu,dar l-am luat din spania,ca am avut drum incolo si am ajuns si la un parc de dezmembrari am dat 10 euro pe el si arata ca unu nou.acasa l-am gasit la 100 de lei,nou.stiu ca daca se cumpara tot ansamblu in oradea l-am gasit pe la vreo 800 de lei,cam mult.stiu ca asa ceva se gaseste si la peugeot si citroen.

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna,

tot de aceeas problema m-am lovit si eu,dar l-am luat din spania,ca am avut drum incolo si am ajuns si la un parc de dezmembrari am dat 10 euro pe el si arata ca unu nou.acasa l-am gasit la 100 de lei,nou.stiu ca daca se cumpara tot ansamblu in oradea l-am gasit pe la vreo 800 de lei,cam mult.stiu ca asa ceva se gaseste si la peugeot si citroen.

bafta

ms mult de informatii....stiu, tre sa-l schimb ca deja imi face la nrevi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0