Sign in to follow this  
Followers 0
misu_merlin

salut

4 posts in this topic

salut,sunt nou pe forum si nu stiu prea bn cum merge treaba.am un volvo s40 2000 benzina 150 cp,si cred ca imi face probleme,cand sunt in mers imi da niste suturi in momentu accelerarii ca si cum ar fi de la alternator.am verificat alternatoru si imi incarca.nu prea ma pricep la mecanica.stiti cumva ce are?multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,sunt nou pe forum si nu stiu prea bn cum merge treaba.am un volvo s40 2000 benzina 150 cp,si cred ca imi face probleme,cand sunt in mers imi da niste suturi in momentu accelerarii ca si cum ar fi de la alternator.am verificat alternatoru si imi incarca.nu prea ma pricep la mecanica.stiti cumva ce are?multumesc mult

Salut, verifica bujiile sau schimba-le, dar inainte de toate vezi filtrele in ce stare sunt.Alternatorul nu are nici o treaba cu acceleratia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suturile vin indiferent de temperatura motorului? Cat e rece nu e recomandat sa-l bruschezi (ca inca nu s-a dezmortit).

Nu ma pricep foarte tare, dar cred ca ar putea fi si de la pompa de benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa ii faci o diagnoza sau sa dai mai multe detalii,gen bec aprins in bord,momente din zi cand face,etc.

Ce an e masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0