Sign in to follow this  
Followers 0
mao

Noi si cocorii-plecarea in tarile calde

6 posts in this topic

nea iuli am inteles ca esti pe undeva prin nigeria, oare bine am inteles? Am o mica intrebare. Ti-ai facut ceva vaccin impotriva la febra galbena sau dracu ii zice sau malarie inainte sa mergi acolo? In vara tre sa merg pana in Gana si as vrea sa stiu dc sa il fac :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic nea iuli am inteles ca esti pe undeva prin nigeria, oare bine am inteles? Am o mica intrebare. Ti-ai facut ceva vaccin impotriva la febra galbena sau dracu ii zice sau malarie inainte sa mergi acolo? In vara tre sa merg pana in Gana si as vrea sa stiu dc sa il fac :). Mersi si scuze de off

daca n-ai sida nu face nimic. daca ai , ce rost mai are .....

tu tot o sa faci toate vaccinurile, stiu io. si de pomana, sida tot o sa iei ! nu te impacienta: o iei si e a ta, si numai a ta, este.

(te vad io cu 2-3 saptamini inainte sa vii acasa : sa-i spun, sa nu-i spun.... asta e intrebarea !)

sa nu bei apa, ruginesti si nu mai judeci corect.

bei numai din locuri amenajate .

sa fii atent la scaune. n-ai scaune, maninca ! nu s-a inventat inca distractia fara mincare !

welcome to hell !

ps. io inca n-am sida. da ma chinui in continuare....

acu sint in romania, da' nu e nici o diferenta....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acuma faci si ca si Tache din filmul cu acelasi nume: Nici de cancer nu am avut noroc :)))

M-ai lamurit. O sa stau acasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ghana, ..... ce tara, ce popor, ce bine-a fost.

daca ma strofocam intram in cartea recordurilor . ma dadeau astia la camera ascunsa pe animal planet !

pentru 1000 de euro ce nu face omul....

du-te acolo .

daca sint pe zi, sau pe noapte. pe luna n-o sa ajungi niciodata....(acolo nu sint femei, decit unele imbracate prea bine si prea etans. nu merge, asculta-ma pe mine, c-am incercat. nu se desprinde nimic de pe ele)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa zic toti la inceput. normal , te duci pentru bani !

da' ce dracu faci cu atitia bani ? mai ajuti si tu, acolo, o familie, 2,3.....ca doar esti om si vrei sa-ti ajuti (foarte) aproapele....

e patriotic ! fii mindru ca esti roman ! sa facem romani peste tot ! sa creasca patria !

in afara de mine, toti romanii isi inseala .... (nu mai scriu ca mai sint si copii care citesc si raporteaza sefului si seful devine viole-n-t)

isi inseala asteptarile.io am ramas ce sint : un porc de magar nesimtit !

si io cind eram mic vroiam s-ajung sofer. si uite ca s-a ales fizica de mine. stiu, se putea si mai rau....s-ajung avocat sau contabil, da' am si avut noroc in viata.....

cind pleci afara e ca si cum ai spune te iubesc, da nu stii cui.....

oricum , sa stii ca multi altii abia asteapta sa ajunga in situatia asta oribila sa plece afara. cind pleci, o parte din tine ramine acasa. sa fii atent sa nu lasi acasa ce e important !

apropos : important e pasaportul.

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0