larahau

Probleme CD player High performance

15 posts in this topic

De cateva zile am constatat ca CD Playerul sistemului meu audio din masina High performance cu 6 discuri a inceput sa o ia razna.Citeste melodia cateva secunde apoi se opreste brusc si o ia de la inceput sau chiar incepe sa citeasca din melodia precedenta.Am incercat si cu CD uri originele si cu CD uri inscriptionate "proaspat" si pe orice pozitie ar fi din cele 6 are aceleasi simptome indiferent de marca CD ului sau viteza acestuia de scriere.Ce recomandati, tre sa il schimb cu totul sau se poate face un reglaj al lentilei (ca banuiesc ca de la lentile i se trage)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

maine vin pe la tine sa vedem ce poate avea.sa nu fie de la soft ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Te astept.Dar nu prea cred ca e din soft...Vedem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce an e masina ta?E cea cu face-lift?

2006 summum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci cea fara face-lift.Daca nu e de la lentila e posibil de la soft.Merita un upgrade facut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ziceti ca e recomandat un upgrate la soft?Stiti cumva cam cat m-ar costa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu o problema :rant:

azi in timp ce mergeam prin oras acultam muzica dupa cd si dintr-o data sa oprit si la cateva secunde imi scria pe ecran error"nu stiu cum" ca e in italiana

nu imi mai scoate nici cd-ul afara imi merge decat aux si radio ce e legat ce cd nu raspunde la nici un buton

a mai patit cineva asa ceva.si cum sa rezolvat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apasa pe eject apoi incearca sa introduci un alt cd, il bagi foarte putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se rezolva cu alta unitate CD, cam 3000 lei cu tot cu soft .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci de la probleme de flapsuri ai ajuns la asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa spun in legatura cu problema colegului, (tot respectul) ideea e ca unitatea mea optica de citere cd e betegita, dupa ce niste cercopiteci(mecanici) au scos un panou de sigurante cu cheia din contact si a rezultat un defect mecanic minunat la magazia de cd-uri 6cd high performance. De 3 ani nu am reusit sa repar minunata problema....

Bogdan esti sigur ca se duce in 3000 ron cu tot cu soft? stiu ca o magazie cd cu cea veche la schimb la Alex costa vreo 1500 ron? softul si eventual montarea tot la cercopitecii de la reprezentata trebuie rezolvata...

Stiu ca bulangii de la reprezentanta ne vad ca semnul de dolar care se plimba pe la ei prin curte dar o modalitate de rezolvare mai economica este?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu atata stiu ca este cea cu 6 CD-uri cu tot cu soft .

Din pacate unitatea cu 6 CD-uri nu se poate repara, am incercat dar e vb de o piesa mica ce se rupe si nu se poate repara .

La dezmembrari in Suedia este cam 500 E unitatea si se muta electronica DAR si asa tot scump este .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da am ajuns si la asta sa pus masina pe mine vrea sa se strice toata :cursing:

pai nu merge sa scot cd-ul deloc :banghead:

al meu e high performance sound dar nu am magazie de cd-uri .intra doar un cd ca am incercat sa mag mai multe si nu intra :excl:

acuma o sa plec cu masina sa vad daca si-a reveni sau daca pot sa ai fac ceva.daca nu iau cocanul :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redeschid un topic mai vechi cu o chestie "bizara" ce mi s `a intamplat ieri.

Ascultam un CDA original - dar nu cred ca are relevanta- nivel volum destul de mare. Se termina piesa...zic sa ii mai dau play odata, dau skip back si incepe sa cante dar foarte infundat. Apas iar back si totul revine la normal (incepe piesa iar cu sound ul normal de data asta). Nu inteleg ce s ar fi putut intampla, singura mea explicatie plauzibila (de afon care a muncit cat de cat cu echipamente audio pro aproape 10 ani) este ca ar putea avea ceva sistem de siguranta care blocheaza tweeterele la anumite semnale foarte inalte?

M`as mira, sincer, ca statia de pe high performance sa aibe un asa feature. A mai patit careva asta?

Si inca o intrebare, la c30 statia e tot pe partea stanga (aripa)?

Edited by trancenergy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now