betty

Schimbare domiciliu - cum procedez cu permisul?

33 posts in this topic

Art. 24 (5): Permisul de conducere este valabil 10 ani de la data eliberarii. La schimbarea de catre titular a domiciliului sau a numelui, în cazul pierderii, furtului ori al deteriorarii, precum si la expirarea perioadei de valabilitate, permisul de conducere se preschimba fara sustinerea unui nou examen, în conditiile stabilite prin regulament.

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites

art 9 din OG 69/2007. Alineatele (1), (4), (5) şi (6) ale articolului 24 se modifică şi vor avea următorul cuprins:

"Art. 24. (5) Permisul de conducere este valabil 10 ani de la data eliberării. La schimbarea de către titular a numelui, în cazul pierderii, furtului ori al deteriorării, precum şi la expirarea perioadei de valabilitate, permisul de conducere se preschimbă fără susţinerea unui nou examen, în condiţiile stabilite prin ordin al ministrului internelor şi reformei administrative, care se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, nu Ionuţ a uitat să pună şi domiciliul în enumerare, ci cei care au modificat legea... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut a mai postat asta si pe prima pagina a topicului, insa....nu l-am crezut din prima, ce sa-i faci asa suntem noi femeile mai.....suspicioase, in sfarsit...pe mine m-a convins (si îi multumesc pentru rabdare/colaborare), dar sa vedem si ce concluzii trage Betty ;)

Edited by Raula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt raspunsuri. O sa-l schimb candva, pana atunci n-o sa am buletinul la mine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei poti sa dai permisul actual pierdut si sa faci altul ! Eu am momentan 3 buletine si un singur permis :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt Betty

poti sa arati si CI din moment ce nu scrie adresa pe permis.

eu l-am schimbat pe cel vechi pt ca am schimbat adresa si surpriza pe asta nou nu mai scrie adresa. Au adresa in baza lor de date

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now