Guest Felix

Service bun in Cluj?

40 posts in this topic

de sunteti chiar atat de rai. intai tre sa trecem pe ecolo sa vedem minunatia si apoi sa ne dam cu parerea (buna sau rea), iar cel care era de la bdm ar tebui sa posteze o reclam, ceva de genul, veniti de vedeti si va convingeti, nu am fost si este ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru service-ul din Floresti: PENIBIL.

Midnight ia-le banii de reclama.

...Un prieten mi-a zis ca s-a deschis Noul Complex Volvo in Floresti si am zis sa vad si eu cum e. Asa ca am fost saptamana trecuta sa vad noul model XC60 si vreau sa va zic ca am ramas placut surprins de ce s-a realizat aici. Personalul e OK, foarte amabil , se lucreaza elegant in stil occidental iar complexul arata beton.

Cu siguranta revizia de 80.000 km o voi face aici la Cluj. Pentru cei care nu stiu, complexul este chiar la intrare in Floresti , pe partea stanga de mers, inainte de BMW.

......

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu merg la premiumcars sa fac service-ul in baia mare. de seriosi sunt seriosi. eu sunt foarte multumit de ei. la cluj am fost doar sa vad ce au construit - am facut cumparaturile la polus - si arata bine, atmosfera placuta, pare ok.

probabil ca nu a fost tocmai inspirata reclama, dar probabil nu au stiut mai bine... sau poate ca aceasta a fost dorita: acum se discuta despre ei (si o reclama "nepotrivita" e o reclama). eu inca nu am citit nimic rau despre ei pe forum, indiferent de modul de a cuceri clienti noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

retrag cuvintele bune scrise despre ei ii la fel de naspa ca in toate reprezentantele am revenit dupa cum mi-au spus si nu au rezolvat nimic si nici nu au aparatul pt clima halal service (reprezentanta)is pe spate nu am sa ma ma-i duc nici odata si nu am sa-l recomand la nimeni veci

Share this post


Link to post
Share on other sites

retrag cuvintele bune scrise despre ei ii la fel de naspa ca in toate reprezentantele am revenit dupa cum mi-au spus si nu au rezolvat nimic si nici nu au aparatul pt clima halal service (reprezentanta)is pe spate nu am sa ma ma-i duc nici odata si nu am sa-l recomand la nimeni veci

mie mi se pare putin cam exagerata reactia ta. daca mergi intr-un mcdonalds si nu au placinta cu mere, iti spun cei de acolo ca vor avea peste o saptamana si totusi nu au, nu mai pasesti niciodata in acel mcdonalds?

daca midnight caller (scuze ca te-am mentionat) nu are ceva piesa in stoc si nu o poate livra la timp , nu mai comanzi de la el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte adevarat cu piesele pe stoc, dar eu daca zic ca vin in 3-4 zile, apai in 3-4 zile VIN ! Ca sa nu mai zic ca sun clientul cand ii ajung piesele, nu-l las pe el sa sune "din cand in cand".

Share this post


Link to post
Share on other sites

maine merg si eu in Floresti. Am o revizie la 45.000 km. Ultima oara nu au avut filtru de interior, desi m-am programat. O sa revin cu detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai iti doresc succes poate eu am exagerat cu ce am zis despre ei dar eram si un pic nervos caci urma sa fac un drum  in italia (la lucru)si eram fara clima in toiul veri deci iti imaginezi si eu le-am zis inainte daca nu ma rezolva sa imi zica ca ma duc in alta parte ,ei nu si nu cind sa faca nimic deci poate de accea am scris e o parere personala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost, mi-au facut revizia la 45.000 km. La prima vedere e ok, mi-au schimbat filtre, placute de frana, ulei. Sunt putin nemultumit ca pun ulei turcesc. Insa exista optiunea sa-ti duci tu uleiul. Mai aveam o chestie la ventilatorul de la radiator, care in ultimul timp bazaie dupa ce opresc motorul - mi-au spus ca asa face la toate... In fine, a fost doar o revizie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocmai m-am uitat. Placutele de frana pe care le-au pus - pe fata Ferodo, pe spate TRW. Nici vorba de piese originale. Masina in garantie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma exista vreun service bun cu preturi rezonabile in Cluj? Are cineva vreo recomandare?

Inca nu am reusit sa gasesc. Si as avea nevoie.

Edited by irina_f

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irina:

AutoFyg. Nu stiu daca ai avut sau nu de-a face cu ei pana acum; eu ii frecventez din 2002 si sunt multumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi Behu! O sa incerc sa-mi fac o programare.

Daca de 10 ani mergi tot acolo chiar ca esti multumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu ai laud pe cei din Floresti, la ei am testat masina 2 ore, electric si mecanic, stergere erori, ce au spus de bucsele brate fata ca se vor duce se adevereste, dar la cea 2a masina testata nu au descoperit o mica scurgere de antigel ce acum impune cheltuieli mari cu reparatie chiulasa, etc. sper sa nu fie pe mana cu dealerii de masini din zona ca nu stiu cum sa treci cu vederea o scurgere de antigel in service ... fara sa faci mai multe investigatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now