Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MetalARN

Cumpar scut cel de sub motor

19 posts in this topic

Cumpar scut plastic ala mare de sub motor pt un S40 2006

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur vrei din plastic? Nu cred că e mai avantajos decât unul metalic. Eu mi-am luat de aici cu 500 RON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original Volvo e tot in jur de 500,deci mai bine varianta lui Heim'.Sau cauta de Ford Focus,e mult mai ieftin si se potriveste la fix(mi-a spus si mie cineva),daca il vrei neaparat de plastic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 mil e la mine din plastic mai gros si mai tare decat cel original !

E un compromis ff bun intre cel OEM si unul din metal care e....5 mil !

Roskat a luat de la mine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 mil e la mine din plastic mai gros si mai tare decat cel original !

E un compromis ff bun intre cel OEM si unul din metal care e....5 mil !

Roskat a luat de la mine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 bucati mai sunt ! laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo ca tot suntem aici si mi`am amintit se potriveste instalatia de xenon originala volvo de pe un S40 2002 pe asta al meu din 2006??

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal, mai ai scutul de vanzare, la ce pret, o poza cu el se poate, se potriveste pt un volvo s40 , 1,9 TD din 2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo ca tot suntem aici si mi`am amintit se potriveste instalatia de xenon originala volvo de pe un S40 2002 pe asta al meu din 2006??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult decat atat, la S40 din 2004 pana in 2006 e un model, iar din 2007 in sus e alt model deci si acolo difera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uau....asta nu o stiam!blink.gif Da ce au schimbat la ele,aranjamentul suruburilorlaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ăla pe care mi l-am luat eu de la ruşi nu se fixează în orificiile celui vechi, ci în nişte găuri preexistente din cadrul motor, a căror utilitate eu unul n-am înţeles-o. Noroc cu ruşii, că le-au găsit utilizare... au făcut acele scuturi care se fixează în găurile astea, cu nişte şuruburi de grosimea polexului...;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalatie xenon de la 2002 la 2006 ? blink.gif Nu cred ca merge pentru ca sunt diferite de la Marte la Pamant, e cu totul si cu totul alta masina, alt sistem electric.

Masa si gasisem xenoane cu 100 de ROn , :( aste e na fo sa fie.

Oricum mersi de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ăla pe care mi l-am luat eu de la ruşi nu se fixează în orificiile celui vechi, ci în nişte găuri preexistente din cadrul motor, a căror utilitate eu unul n-am înţeles-o. Noroc cu ruşii, că le-au găsit utilizare... au făcut acele scuturi care se fixează în găurile astea, cu nişte şuruburi de grosimea polexului...;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ţi-l şi montează, contracost, dacă te duci tu la ei. Eu nu m-am dus şi l-am montat gratis, după ce mi l-a adus curierul.

Share this post


Link to post
Share on other sites