Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

coastadeest

VAND PLACUTE FRANA, DISCURI, CONDUCTE FRANA, SENZORI etc de la ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, EBC, TEXTAR, FERODO, TRW, GOODRIDGE etc

34 posts in this topic

Salutare tuturor, sunt Vlad de la Coasta de Est - un magazin din Bucuresti care este specializat pe franare (placute frana, discuri frana, tamburi frana, saboti frana, conducte metalice, senzori uzura, lichid frana etc). Lucram cu cei mai renumiti producatori, dar avem si variante bune ca raport-calitate pret, chiar variante low cost, doar ca important de retinut este ca nu lucram in nici un caz si nici nu vom lucra cu turcisme, chinezisme etc

Placute frana: ATE, FERODO, TEXTAR, EBC, TRW, DELPHI, LPR, ZIMMERMANN

Discuri frana: ATE, ZIMMERMANN, BREMBO, EBC, TEXTAR, FERODO

Conducte metalice: GOODRIDGE

Lichid frana: ATE, EBC, FERODO

Pt a va spune preturile produselor pe care le doriti trebuie sa-mi spuneti urmatoarele date ale masinii: (nu-mi dati doar un cod de motor va rog :) )

Marca

Model

An fabricatie

Capacitate cilindrica

Cai putere (sau kw)

Combustibil

Serie sasiu

MEMBRII BENEFICIAZA DE UN DISCOUNT DE 10% DIN PRETURILE DE LISTA, DECI NU UITATI SA MENTIONATI CA SUNTETI DE PE VOLVO CLUB !!!

Se emite bon fiscal, factura fiscala, iar produsele beneficiaza de garantie !

MONTAJ:

Pt cei din Bucuresti, va putem oferi si montajul astfel:

Montaj set placute frana – 50ron /punte

Montaj set placute frana + discuri frana – 90ron /punte

CONTACT:

Vlad

tel: 0735.262.782

id mess: cde_tuning

Adresa, orarul, harta, numerele de telefon si e-mailurile noastre le gasiti pe toate aici:

http://www.coastadeest.ro/contact.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Dă-mi, rogu-te, nişte preţuri pentru discuri de frână faţă pentru jante de 17'', ventilate şi perforate. 5x108.

Merci!

PS: Nu-ţi dau marcă, model ş.a.m.d., că aşa pot căuta pe site.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@HEIMDALLR

Set discuri frana ZIMMERMANN SPORT punte fata - 710ron

Din acest pret scazi discountul de 10%, iar suma finala cu discount calculat este 639ron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult!

Cele pentru jante de 16'' la ce preţ ar fi? Nu sunt hotărât pentru că aş vrea să renunţ la jantele de 17 şi să pun mai mici, poate chiar de 15, dar nu ştiu cum s-ar comporta maşina dacă pun discuri pentru jante mai mici, până pun şi jantele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

setul de discuri de frana pe care ti le-am ofertat sunt pentru un peugeot 407 1.6 hdi :) ai zis ca vrei un set de discuri perforate pt o masina care are prinderea 5x108 ... din experienta mea ... peugeot 407 se incadreaza perfect :)

daca vrei sa-ti fac o oferta reala ...

Pt a va spune preturile produselor pe care le doriti trebuie sa-mi spuneti urmatoarele date ale masinii: (nu-mi dati doar un cod de motor va rog :) )

Marca

Model

An fabricatie

Capacitate cilindrica

Cai putere (sau kw)

Combustibil

Serie sasiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, nu se încadrează perfect Peugeotul pentru că, deşi are fanta centrală de 65.1 mm, janta are ET-ul de la 27 la 45, spre deosebire de 49, cât au S60/V70/S80...

Uite datele:

Volvo V70;

2004;

Diesel D5

2401 cm3;

120 kW;

VIN: YV1SW799242434224

Share this post


Link to post
Share on other sites

asteptam cererile voastre de frane in continuare. nu uitati, pt cei din Bucuresti putem oferi montajul in serviceul nostru autorizat RAR la preturi excelente!

Share this post


Link to post
Share on other sites

setul de discuri de frana pe care ti le-am ofertat sunt pentru un peugeot 407 1.6 hdi :) ai zis ca vrei un set de discuri perforate pt o masina care are prinderea 5x108 ... din experienta mea ... peugeot 407 se incadreaza perfect :)

daca vrei sa-ti fac o oferta reala ...

Pt a va spune preturile produselor pe care le doriti trebuie sa-mi spuneti urmatoarele date ale masinii: (nu-mi dati doar un cod de motor va rog :) )

Marca

Model

An fabricatie

Capacitate cilindrica

Cai putere (sau kw)

Combustibil

Serie sasiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

asteptam cererile voastre pt elemente de frana de calitate la preturi excelente ... si nu uitati: pt cei din Bucuresti oferim si montajul la preturi foarte avantajoase in serviceul nostru autorizat RAR !

Share this post


Link to post
Share on other sites

asteptam cererile voastre pt elemente de frana de calitate la preturi excelente ... si nu uitati: pt cei din Bucuresti oferim si montajul la preturi foarte avantajoase in serviceul nostru autorizat RAR !

Share this post


Link to post
Share on other sites

tulumba pt servo frana aduceti?

volvo S 80 an 2002, motor 2435 cc, cu DSTC

cod de pe tulumba de servo P08619463

mai scrie pe ea 807921

03.7859-3501.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

up!!!!!!!!!

- Sunt interzise mesajele menite sa ridice anuntul mai sus in list. Exceptie fac actualizarile pretului.

te rog sa tii cont de regulament....

ai primit 1 punct de avertisment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,ma interseaza set placute frane fata+spate,o marca mai buna,si amortizoare fata

VOLVO S40,2000D fabr.2008,100kw,serie sasiu YV1MS7544182404383

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poti spune care din urmatoarele placutele de frina sint ceva mai "moi".Enumar aici marcile Ate, Textar si TRW.

Iti multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, dintre placutele enumarate mai sus va recomand ATE, sunt cele mai bune placute de frana de pe piata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc am rezolvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat ar fi discuri fata + placute frana pentru un xc 90 din 2008 ? ate, evident

multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza si pe mine pretul pentru doua discuri fata ATE Power disk 300mm, merci

Share this post


Link to post
Share on other sites