xrated

harti noi RTI - 2010.1 (31310193 )

84 posts in this topic

Scrie in Vida 2011, adica biblia Volvo .

Prietene,

Cred ca vorbim de lucruri diferite si imi permit sa-ti spun (scriu) un banc:

Cica doua gaini se uita pe o teava, cate una la fiecare capat si nu se vad.

Intrebare: de ce?

Raspuns: fiecare se uita in alta zi!

.....................................................

P.S. Totusi nu mi-ai raspuns la intrebare...

Si ca tot ne-ai pus la punct cu topicul (despre tunning), am o intrebare: aici nu suntem "in discutie" cei cu xc 60?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prieteni nu suntem iti garantez, esti un pusti .

Ca sa revenim la oi iti recomand sa mai descoperi ce stie XC60, pt mine e fumat, acum descopar V60-ul care e ceva mai interesant .

Te astept sa-ti faci updateul pe 2011 si sunt curios sa-mi spui cum s-a facut .

De tuning deschizi alt topic, eu ca vanzator de "ciptuning" promit ca nu ma bag sa scriu pe topicul tau dar iti spun ca XC60-ul se tuneaza foarte greu DAR eu pot sa fac ceva interesant, ceva cu peste 220 CP iar Geartronicul va schimba exceptional .

Oricum nu cred ca tatal tau iti va da bani sa-i tunezi masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prieteni nu suntem iti garantez, esti un pusti .

Ca sa revenim la oi iti recomand sa mai descoperi ce stie XC60, pt mine e fumat, acum descopar V60-ul care e ceva mai interesant .

Te astept sa-ti faci updateul pe 2011 si sunt curios sa-mi spui cum s-a facut .

De tuning deschizi alt topic, eu ca vanzator de "ciptuning" promit ca nu ma bag sa scriu pe topicul tau dar iti spun ca XC60-ul se tuneaza foarte greu DAR eu pot sa fac ceva interesant, ceva cu peste 220 CP iar Geartronicul va schimba exceptional .

Oricum nu cred ca tatal tau iti va da bani sa-i tunezi masina .

Sa inteleg ca-ti plac barbatii maturi? Mie nu-mi "plac" de niciun fel... dar nu discut gusturile.

La "oi" revii doar tu! Si ai grija sa nu arzi lana! Singura curiozitate despre tine: cum "fumezi" un xc60?

Tunning: esti praf oricum. As putea sa-ti spun cum au aparut "activitatile" astea dupa '89, dar chiar tu ai spus mai sus: iti e foarte greu!

Comment-ul despre familie: sper sa vada toata lumea de aici la ce nivel se discuta! "Membru" de onoare! Si ala e flasc...

Si apropos, te-ai cautat recent de ascarizi? Se pare ca esti plin...nu poate omu' sa vorbeasca despre ceva, ca hop si tu!

Scuze celorlalti daca am deranjat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca-ti plac barbatii maturi? Mie nu-mi "plac" de niciun fel... dar nu discut gusturile.

La "oi" revii doar tu! Si ai grija sa nu arzi lana! Singura curiozitate despre tine: cum "fumezi" un xc60?

Tunning: esti praf oricum. As putea sa-ti spun cum au aparut "activitatile" astea dupa '89, dar chiar tu ai spus mai sus: iti e foarte greu!

Comment-ul despre familie: sper sa vada toata lumea de aici la ce nivel se discuta! "Membru" de onoare! Si ala e flasc...

Si apropos, te-ai cautat recent de ascarizi? Se pare ca esti plin...nu poate omu' sa vorbeasca despre ceva, ca hop si tu!

Scuze celorlalti daca am deranjat.

Bogdan este un tip mai direct nu va mai aprindeti ca s-ar putea sa aveti nevoie de el,din proprie experienta il vad mai as decat cei de la reprezentanta,a ajutat n membrii ai acestui forum,eu spun sa-l lasam in banii lui,se bazeaza el pe ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan este un tip mai direct nu va mai aprindeti ca s-ar putea sa aveti nevoie de el,din proprie experienta il vad mai as decat cei de la reprezentanta,a ajutat n membrii ai acestui forum,eu spun sa-l lasam in banii lui,se bazeaza el pe ceva.

Direct, direct, da' fara directie!

Ce are direct in comun cu aprecieri ieftine, fara sa stie cu cine sta de vorba?

Cred ca daca esti bun intr-adevar intr-un domeniu, lasi pe altii sa te aprecieze (pot accepta modul tau, de exemplu), nicidecum nu te comporti asa.

Oricum asta tradeaza ceva din frustrarile traite anterior...

Bafta,

Dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

sunt posesorul unui Volvo XC60 D5 din ian 2011(consola noua).

sunt foarte multumit de acest forum si bineinteles si de masina !

as dori sa stiu daca cineva a facut update la harti ca sa stiu sigur procedura.

am downloadat de curand volvo_rti_31310193 (are si camere si ) si din ce am citit prin alte parti ar trebui scris cu ImgBurn pe un Verbatim DVD+R DL si instalat (140 minutes !)

a incercat cineva asta pana acum ?

mentionez ca am trimis mail la navteq si am primit raspunsul standard (Thank you for your registration with the Volvo MapCare™ programme. Your next map update will be sent to the following address once the update is available).

si a doua intrebare ar fi in legatura cu rulatul filmelor.de la 5 sau 10 km/h softul nu mai permite redarea filmului (motive de securitate).Totusi ... e posibil ??

Va multumesc anticipat si apreciez orice informatii referitoare la aceste subiecte !

Salut,

Din cele comunicate de cei de la NAVTEQ, apare up-date anual in luna Iulie (de obicei). Daca te-ai inregistrat intermenul acordat (de la achizitia auto), inseamna ca o sa-l primesti la adresa comunicata (asa cum spuneai).

Cine il primeste primul poate sa vina cu informatii exacte, ca sa nu ne mai agitam degeaba pe aici.

Bafta,

Dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-ai ce sa faci mai nea Florine, astea sunt pustii din ziua de azi, plini de harfe pe banii parintilor .

Dandana ce sa zic, sper sa nu ai nevoie de mine vreodata.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut rost, din gresala de varianta:

Volvo RTI - 2011.1 - Europe (MMM+)

Availability: 05/2011

Volvo

RTI (MMM+) - HDD

31326248 (DVD) / 31337704 (MapCare)

Coverage Area

Albania, Austria, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark,

Estonia, Finland, France (incl Monaco), Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy (incl San Marino,

Vatican city), Latvia, Lithuania, Luxemburg, Macedonia (F.Y.R.O.M), Netherlands, Norway, Poland,

Portugal, Romania, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Spain (incl Andorra, Gibraltar), Sweden,

Switzerland (incl Liechtenstein), United Kingdom

Compatibility

Volvo C30 MY 2008 -

Volvo C70 MY 2008 -

Volvo C70 542 MY 2008 -

Volvo S40 MY 2008 -

Volvo V50 MY 2008 -

Volvo XC90 MY 2007 -

Cine are nevoie...oferim moca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Harta României ediţia NAVTEQ 2011 e cam aiurea, din ce-am văzut. Nu ştiu dacă au folosit aceleaşi date pentru RTI şi iGO8 (ce-am testat eu), dar dacă da, vei vedea că s-au încurcat destul de rău în denumirile străzilor, POI-urilor şi chiar a localităţilor mai mici.

Eu am renunţat la harta NQ în favoarea altor provideri, dar voi nu prea puteţi, trebuie să vă mulţumiţi cu ce vi se oferă...

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a marcat, achizitionat, instalat, functioneaza OK.

Sa vedem in timp cat este harta de detaliata fata de precedenta.

De fapt nu-i asta.

Teapa dar doar pe jumatate ca asta descarcat ieri are softul mai nou ca cel vechi. Nu stiu hartile, presupun ca si alea sunt mai noi decat ce aveam eu.

Cred ca au ajuns la a patra versiune pentru MMM2, eu aveam vers 1 din fabrica, anul trecut prin primavara am luat 2 iar acum 3-ul care era lansat din 2010 vara-toamna.

Sa vedem vers. 4 cand o gasesc daca e mai detaliata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.As vrea si eu sa intreb pe cei care cunosc-daca e posibil update-ul la

un VOLVO -XC-60 din 2008. Pe harti scrie Part No.31285067AA, XC-60MY09.

Hartile sunt pe 4 CD-uri,si se incarca in compartimentul portbagaj.

Interesant daca sunt diferentel si daca se justifica miscarea.

Recunosc ca nu ma prea pricep si multumesc pentru orice sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din cele comunicate de cei de la NAVTEQ, apare up-date anual in luna Iulie (de obicei). Daca te-ai inregistrat intermenul acordat (de la achizitia auto), inseamna ca o sa-l primesti la adresa comunicata (asa cum spuneai).

Cine il primeste primul poate sa vina cu informatii exacte, ca sa nu ne mai agitam degeaba pe aici.

Bafta,

Dan

Messaj 20/07 ...Navteq..

Following our recent communication, we regret to inform you that due to unforeseen circumstances there will be a slight delay in delivering your complimentary map update. We are currently estimating availability in September.

Please accept our apologies for any inconvenience caused and if you have any further questions, please donât hesitate to contact us on 00800 3737 4627.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Messaj 20/07 ...Navteq..

Following our recent communication, we regret to inform you that due to unforeseen circumstances there will be a slight delay in delivering your complimentary map update. We are currently estimating availability in September.

Please accept our apologies for any inconvenience caused and if you have any further questions, please donât hesitate to contact us on 00800 3737 4627.

Salut,

L-am primit si eu...comunicatul. Ce e rau in toata povestea asta e ca oricum nu o sa primim decat o felie din tort. Asa este peste tot cand esti in categoria "third-party".

Bafta,

Dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, harta Romaniei din 2010 e sub asteptari. A fost laudata de agentul de vanzari ca fiind extrem de precisa, iar in Iasi stie doar drumul european si cateva strazi din jur. Noroc ca am pe telefon Navigon si m-a condus la hotel.

Nu cred ca cea din 2011 va fi mai detaliata pe Romania, Navteq nu cred ca este prea interesat de zona noastra. Hartile mai bune provin in general de la furnizori est-europeni. Chiar si Garmin foloseste RO.AD - facut in Romania.

Edited by cousin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore chiar nu intelegi ca nu merita pt Navteq si pt nimeni altcineva acele harti, crezi ca nu se pot edita hartile?, normal ca se pot edita dar daca ma apuc eu maine si modific o harta si o fac sa cuprinda si RO in maxim o saptamana o are tot forumul moka, problema e ca moka ingrasa si nu e bun, din moment ce se poate sparge un CEM si modifica partea de imobilizare iti dai seama ca se poate edita si o amarata de harta, problema e ca fara bani nu o face nimeni, evident fara bani nu o fac nici eu iar daca ar fii sa vand acea harta pretul ar fii de minim 100E iar la banii astia nimeni nu ar cumpara sau evident cine ar cumpara ar copia si pt prieteni asa ca eu zic pas si prefer sa ma axez pe alte parti soft ale masinilor Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt proprietarul unui volvo xc 60, cumparat in dec.2010, cica e varianta model an 2011, ideea e ca are navigatia in consola centrala, nu am primit nici un cd cu harti cand am cumparat auto, banuiesc logic ca hartile sunt stocate pe un hdd intern,

In Sytem information-Map version imi apare :

soft version: 09320

map version: v30.10.51

Map market : Europe

intrebare : asta inseamna ca am Volvo RTI - 2011.1 - Europe (MMM2) ultima versiune de harta europa ?

multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU .

Inseamna ca ai varianta 2010 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti multumesc, pt raspuns , de unde pot cumpara Volvo RTI - 2011.1 - Europe (MMM2) ? am fost la volvo si astia dau din umeri, nu stiu nici cat mine, ma poti indruma ? multumesc din nou !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La reprezenta Volvo de la Bucuresti ai fost ? Stiu ca au la vanzare si mai stiu ca primii 2 ani updateul este gratuit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cumparat volvo rti mmm2 2011.1 europa, deci ultimele harti, 4 cd, pt xc 60, dar am o problema, cand introduc cd-ul in unitatea de disc imi apare mesajul UNREADABLE ! nu pot face up-date ! ma poate sfatui cineva ?multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

de unde ai cumparat cd urile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now