avx

ATENTIE LA...RADAR!!!

17 posts in this topic

Nimeni nu-si doreste sa fie "agatat" de radar...insa daca-si baga necuratul coada si se intampla...este bine de stiut!!!

Sper ca cele prezentate in atasament sa fie de folos....

Pentru toti VOLVISTII , numai...RESPECT!  ;)

contestatie.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai 3+ - uri de la mine  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

D'aia n-am io (ca bujetar vorbind, ca ÅŸi alexb, da' el nu recunoaÅŸte) salariu dă UE că veniÅ£i voi cu hârtii pă năÅŸpuială... că ÅŸtiÅ£i voi că bujetu' dă stat e format în mare parte dân cheÅŸtii d-astea... lasă bă!! că ne dăÅŸcurcăm noi ÅŸi fără amenzili voastre ! ! ! (deÅŸi...măcar la centură daÅ£i ÅŸi voi de-o primă !!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa, ca se fac si magarii... Eu tocmai am platit un radar (pacat ca nu am vazut aceste documente acum cateva zile...) de 351 ron (175 in 48 de ore) pentru depasirea cu 43 km/h a vitezei legale in Nistoresti, pe DN1. Adica mergeam cu 113 km/h.

Numai ca exista o mica problema, im momentul in care m-a luat radarul (era in miscare, pe contrasens, l-am vazut perfect in momentul in care a trecut pe langa mine) NU MAI ERAM IN NISTORESTI, eram in afara localitatii... Deci, daca radarul il meritam, magaria asta nu... Si am semnat PV-ul ca nu aveam ce face, ma trezeam cu o poza zoomata in care se vedea doar masina, si oricum, cei care stiu zona stiu ca localitatea aia e doar cu numele, nu sunt case sau altceva...

Deci, thanks pt. aceste documente, ai plusuri si de la mine cat incape, pentru ca de acum sunt hotarat sa nu mai accept astfel de nesimtiri si magarii din partea unor dobitoci aroganti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem pe forum oameni din toata tara si sigur nu ar fi rau sa stie toata lumea pe unde sunt radare fixe ( camere cu senzori in asfalt).

In Prahova si portiunea de DN1 pana la Bucuresti:- Sinaia, Comarnic, Barcanesti, Potigrafu, Ciolpani si Balotesti - Prisma.

Celelalte camere fixe sunt doar pentru monitorizarea traficului, nu sunt radare.

Rugamintea la ceilalti forumisti este sa posteze locatiile radarelor fixe din judetele lor.

Sunt convins ca nu este ceva ilegal ceea ce va rog.

Multumesc 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duminica 2.12 m-au agatat si pe mine in Timisoara cu 63km/h dar nu am avut ce sa comentez pt.ca "efectiv" nu stiu cu cat am mers.Amenda 39 lei in 48h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem pe forum oameni din toata tara si sigur nu ar fi rau sa stie toata lumea pe unde sunt radare fixe ( camere cu senzori in asfalt).

In Prahova si portiunea de DN1 pana la Bucuresti:- Sinaia, Comarnic, Barcanesti, Potigrafu, Ciolpani si Balotesti - Prisma.

Celelalte camere fixe sunt doar pentru monitorizarea traficului, nu sunt radare.

Rugamintea la ceilalti forumisti este sa posteze locatiile radarelor fixe din judetele lor.

Sunt convins ca nu este ceva ilegal ceea ce va rog.

Multumesc 

are aveti navi cu iGo sau MioMap va pt da fisierul cu toate radarele fixe din tara,plus camerele de urmarire trafic... S-a ajuns pe la 400 si ceva ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau si eu fisierul please. pune-l ca atasament daca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A incercat cineva chestia asta ?

"Super Protector este protectia dumneavoastra impotriva camerelor de pe sosea pentru viteza. Reprezinta o folie pentru placuta cu numarul masinii care face ca acesta sa nu poate fi citit de catre o camera cu radar sau infrarosu. Cand te uiti direct la placute, numerele sunt perfect vizibile dar din alte unghiuri (unghiurile camerei) numerele nu pot fi citite."

Suna interesant - nu mai iese poza clara - si nu mai pot sa ti-o trimita acasa  :-\

O fi adevarat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi adevarat, dar e cat se poate de ILEGAL  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A incercat cineva chestia asta ?

"Super Protector este protectia dumneavoastra impotriva camerelor de pe sosea pentru viteza. Reprezinta o folie pentru placuta cu numarul masinii care face ca acesta sa nu poate fi citit de catre o camera cu radar sau infrarosu. Cand te uiti direct la placute, numerele sunt perfect vizibile dar din alte unghiuri (unghiurile camerei) numerele nu pot fi citite."

Suna interesant - nu mai iese poza clara - si nu mai pot sa ti-o trimita acasa  :-\

O fi adevarat ?

Au incercat cei de la Myth Busters pe Discovery, si sunt tepe toate solutiile de pe piata... De la spray, pana la capacul ala de plastic... Sunt vreo 6-7 solutii care nici una nu a dat rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia e emisiune de desene animate.  ;D  Pun pariu ca ei nu fac ca mine un drum Suceava -Bucuresti in 4 ore fara o musca pe parbriz, la ei ai sa vezi vreo 2 biciclisti, 2 carutze si o vaca lipiti de parbriz. Deci myth busted.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salutare,salutare! De asemena aveti mare grija pe  portiunea Turda-Cluj. Sunt camere la:Copaceni,Tureni-aici chiar trei,Martinesti si in Valcele.Oricum si militisti astia stau prost la cap. organizare.Eu le-am trimis datele pt ca m-a luat o camera si nici dupa 3 luni,nu mi-a venit nimic.Proasta organizare,prost sistem.Atata timp cat nea caisa merge cu Saviemul vechi de cand e lumea si infrastructura e cum e ...Omul ia masina pt a ajunge mai rpd undeva nu? Asa ca ar trebui sa mai facem si noi niste sosele mai bune ca autoband....nici peste 100 ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

radare radare ......

eu am fost filmat dintr-un Tico de politie nemarcat!!!!  >:(

bagamiasi in .... :violent1:

nam acordat prio la trecerea de pietoni blegului care fara asigurare a pasit de pe trotuar, el s-a oprit eu am trecut in fata lui,  fiind la 10 m de la trecerea de pietoni, unde draq sa  mai franez de la 40 - 50 kmh (bine ca a oprit idiotu!)  ...

la nici 50 de metri mau si tras pe dreapta  :police:

si am ramas fara  :iroc:

:violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now