bobby

nou posesor de volvo s60 d5 automat---ceva sfaturi?

36 posts in this topic

bine spus....el e acolo si eu aici.........cum sa ne intalnim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimbul de ulei a costat 210 e.......au folosit 16l de ulei, uleiul cu care au spalat curioa a fost special de spalat cutii, si a costat 40 e iar uleiul final, care a si ramas in cutie 115 e...cvam asta e cu schimbul de ulei aici....probabil ca in romania spala cutyia ltot cu ulei scump ca sa vanda si sa scoata bani, sau poate doar zic ca baga ulei normal de transmisie tot sin acelasi motiv...banii....deci mai ieftin aici ,si mai simplu,si seriozitate din partea celor de la service

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 atunci cand schimb de exemplu din R in D sau in orice alta treapta simt o usoara miscare a masinii...este normal acest lucru?

Bobby, mai se simte miscarea aceea dupa ce ai facut schimbul de ulei ? Blocul hidraulic este de vina in astfel de cazuri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, miscarea se mai simte si dupa schimbul de ulei, cei de la volvo au zis ca e ceva normal, si cei de la service de aici chiar daca iti schimba uleiul la motor sau iti schimba rotile , se uita in mare la masina, suspensii, cum se aude motorul etc, bine inteles, cred ca e o treaba de management, in caz ca tre ceva schimbat, de ce sa schimbe altii si nu ei? insa conteaza ca daca e ceva in neregula ei te anunta si zic ca ar fi bine sa fie facut......asadar si cu,cutia sunt sigur ca tot asa au pocedat,

a si mi-au resetat si comp de bord.....era necesar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da era necesar :rolleyes:

pentur a afisa urmatorul service(pt ulei)

cat si contorul de ulei pentru cutie

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cum sa zic bine ca nu ma pricep la mecanica, dar la un injector,sau buie, nu stiu sigur ce e, dar pot sa spun ca este sub protectia de plastic de pe motor, este o pata de ulei, celelalte 4 sunt curate dar cel din mijloc are ulei......care sa fie cauza oare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E injector.

Eşti sigur că e ulei şi nu motorină?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pune frumos degetul acolo unde umezeste si du la nas si miroase. asa iti dai seama daca este ulei sau motorina

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa o sa fac, oricum ulei sau motorina, vroiam sa stiu daca a mai avut cineva problema si daca da ce poate fi si cum se rezolva

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact acolo am vazut, la a4=a, dar poate e dusa garnitura de la capacu motorului si de aolo sa dea.......cred, nu stiu, nu ma pricep dar banuiesc ca e un capac deasupra motorului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now