Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest S40

Piese originale si aftermarket

33 posts in this topic

Yep... exact ce aveam si eu in gand... Si foloseste de doua ori cuvantul "supplied", nu "produced".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit cu cei de la PFS, prin mail, si mi-au spus ca aduc orice piesa de la Scan-Tech Sweden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru comenzi din afara, incercati cu incredere si

www.scandcar.com

E foarte util in special pentru cei cu masini mai vechi de 20 de ani, dar eu mi-am luat bascule si discuri de frana de la ei pt. 850-ul meu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E adevarat Meteor nu vinde decat prin dealeri. Azi insa am vorbit la telefon cu ei si au fost de acord sa-mi inscrie firma la ei in lista sa pot lua direct componente. Deci , va voi putea tine la curent cu preturile pieselor Volvo de la Meteor. Daca va pot ajuta cu ceva voi fi bucuros sa fac asta. Tin sa precizez ca firma mea nu se ocupa de componente auto(suntem cu calculatoarele) deci nu voi face asta decat pentru piese Volvo in beneficiul posesorilor de Volvo de pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult de tot Edi, ne bazam pe tine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun deci azi am fost si am facut inscrierea firmei ca dealer. Inca nu am "dreptul de a vedea preturile on-line" dar le pot primi la cerere prin telefon sau prin mail. Au zis ca dupa o scurta perioada de "proba" voi avea si "privilegiul" de a afla preturile mai expeditiv.

Pana una-alta daca vreti sa aflati ceva dati-mi mesaj privat cu piesa la care doriti sa aflati un pret de la METEOR. Intreb si va spun.

Daca intrati pe www.maximizeronline.com si selectati marca/model/an/tip motor puteti vedea cam ce este disponibil pentru volvo.

Sper ca va voi fi de ajutor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-ar interesa pe mine niste amortizoare fata si placute de frana fata pentru Volvo 440 GLE,  nu stiu de marca. O sa revin cu date mai clare.

Observa ca esti din Turda, iar eu stau in Bucuresti, cum ar ajunge piesele la mine, bineinteles daca oferta ta mai este inca valabile :D

Share this post


Link to post
Share on other sites