slayerlici

Activare/Dezactivare inchidere centralizata automata

6 posts in this topic

Salutare

Am inteles ca se poate activa sau dezactiva inchiderea centralizata automata cand masina este in mers. La mine este dezactivata si ma intereseaza cum se poate activa? Exista o activare a inchiderii centralizate care se actioneze dupa un anumit timp in cazul in care masina ramane deschisa din greseala? Si inca o intrebare de amator: cum se inchid geamurile din telecomanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inchiderea centralizata se poate activa la reprezentanta sau la cei care au testere destepte. Masina se inchide singura numai daca ai descuiat-o din telecomanda si nu ai deschis nici o usa. Daca ai deschis o usa, masina nu se mai incuie singura. Geamurile nu se lasa din telecomanda sau din cheie ca la alte masini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La alte marci de masini ( nu dau nume sa nu se creada ca fac reclama ) se inchide automat cand depasesti 20 -30 km/h. Nu stiu daca are rost sa faci chestia asta cand ai buton pe usa sa le inchizi din interior in timpul mersului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de inchidere automata in caz ca ai lasat masina descuiata nu am auzit dar am obs. ca daca deschid masina din telecomanda si nu deschid usa dupa aprox. 1 min. se inchide automat

Share this post


Link to post
Share on other sites

La P1 ai optiune in meniul masinii, atat pt inchiderea\deschiderea automata a usilor in mers cat si inchiderea\deschiderea geamurilor din telecomanda.

Credca se poate si la P2 cu Vida !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La P1 ai optiune in meniul masinii, atat pt inchiderea\deschiderea automata a usilor in mers cat si inchiderea\deschiderea geamurilor din telecomanda.

Credca se poate si la P2 cu Vida !

Cum am mai spus si mai sus, inchiderea usilor dupa ce pleci (doar inchidere, ca nu se mai deschid la oprirea motorului) se poate face doar cu vida, a se vedea topicul iar inchiderea/deschiderea gemurilor din telecomanda, nu merge la S60, a se vedea topicul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now