paunionutz

RCA ieftin online (220 ron/6luni motor 2435cc)

10 posts in this topic

Cautand sa-mi fac asigurare RCA, m-am uitat pe net si am facut cateva simulari, iar la http://rca-ieftin.ro/index.php?ref=adw&gclid=COzG_LXfoagCFUe_zAoddzzCHQ mi-a iesit polita de asigurare 220 ron la Asirom, cu o dauna avuta, dar pentru a iesi suma corecta trebuie completate toate campurile (permis, serie sasiu, etc). Dupa ce am trimis comanda m-au sunat pentru confirmare si mi-au trimis pe mail o copie a asigurarii si a doua zi au trimis asigurarea cu, curierul, ei platind si taxele de curierat. Deci eu zic ca e super la banii astia, pentru motor de 2435 cc si o dauna (220 lei pe 6 luni, a nu se intelege un an :D)

Nu am nici o treaba cu site-ul respectiv, nu le fac reclama, dar m-am gandit ca poate este careva interesat. Daca deranjeaza pe cineva se poate sterge fara intrebari ulterioare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu nu ma exista RCA mai ieftin la X decat la Y deci si daca te duceai la cea mai apropiata ghereta, la fel de scump era.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu nu ma exista RCA mai ieftin la X decat la Y deci si daca te duceai la cea mai apropiata ghereta, la fel de scump era.

Nu stiu ce sa zic, nu te contrazic, dar un prieten si-a facut asigurare azi la o agentie si a platit 230 de lei pentru RCA, tot la Asirom, fara nici o dauna si cu motor 1997 cc si acum 6 luni eu am platit cu 40 de lei mai mult ca el, in conditiile in care el a avut 2 daune si eu nici una

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, toate masinile care le-am avut, inclusiv xc-ul, le-am trecut pe numele tatalui care este pensionar si cu permis din 80 si ceva, tocmai pentru a plati mai putin la RCA, si diferenta este foarte mare ! Prin noiembrie 2010 am fost la agentia rca-ieftin unirii si am dat 380 lei pe un an de zile la BCR ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

220 lei / 6 luni la volvo , motor 2435 , asta la rcaieftin.ro teoretic era 312 sau ceva pe acolo dar au un discount considerabil la rca-ieftin.ro .

Pe polita scrie 300+ lei , dar pe chitanta 220 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari, referitor la asigurari si eu am avut surpriza acu 2 saptamani sa imi expire asigurarea a 2a zi, am gasit pe internet un asigurator din TM pe care l-am sunat seara pe la 20.00 si a zis ca in 1 h vine la mine acasa cu asigurarea, la un motor D5 de 2401 cm am platit 246,27 ron pe 6 luni la Euroins alegerea a fost a mea cu Euroins dar puteam alege oricare din asiguratori ca facea unde doresti, omul a sosit la ora 21.00 seara la mine acasa si era dotat cu toate cele pe masina, laptop, imprimanta mobila, un adevarat punct de lucru mobil, am ramas surprins placut ca se poate si asa face treaba daca doresti sa muncesti, pun linkul pt. comenzi online pt. cine doreste, daca deranjeaza linkul rog sa fie editat postul cu scuzele de rigoare dar poate e de ajutor http://www.asigurarionline.org/viewpage.php?page_id=1 . Bafta si drum bun fara evenimente tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu...doamne feri sa nu patesti ce am patit eu...ca si eu tot pe numele tatalui am avut un bus si un turism si acum ca sa devin propietar trebuie sa fac taxa de succesiune si tare mi-e frica ca vor vrea si "rudele" macar o roata de la ele...Asa ca iti dau un sfat:da fuga cu taticu' la notar si fa un contract de vanzare-cumparare pe care sa-l scoti daca va fi cazul.Asa nu risti decat o amenda mica la financiar ca nu ai declarat bunul cumparat in timp util

Sa auzim numai de bine!

Salut, toate masinile care le-am avut, inclusiv xc-ul, le-am trecut pe numele tatalui care este pensionar si cu permis din 80 si ceva, tocmai pentru a plati mai putin la RCA, si diferenta este foarte mare ! Prin noiembrie 2010 am fost la agentia rca-ieftin unirii si am dat 380 lei pe un an de zile la BCR ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau sa aud asta ! Cred ca merge si cu o procura notariala prin care ma deleaga sa ma ocup de vanzare !

Andu...doamne feri sa nu patesti ce am patit eu...ca si eu tot pe numele tatalui am avut un bus si un turism si acum ca sa devin propietar trebuie sa fac taxa de succesiune si tare mi-e frica ca vor vrea si "rudele" macar o roata de la ele...Asa ca iti dau un sfat:da fuga cu taticu' la notar si fa un contract de vanzare-cumparare pe care sa-l scoti daca va fi cazul.Asa nu risti decat o amenda mica la financiar ca nu ai declarat bunul cumparat in timp util

Sa auzim numai de bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu in februarie am facut RCA la Volvo (2435 CC ) la BCR=234 ron pe jumate de an iar la Golf ( 1800 cc )la omn 145 ron tot jumate de an. La alte asigurari era si cu 100 ron mai mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da e foarte nasoala partea cu vanzarea in caz ca tatal pateste ceva :( la chestia asta nu m-am gandit . Apropo mariusyoyo , chiar ai gasit pe cineva la ora 20:00 ? Firma respectiva chiar asa nesatula e ? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now