galis

Discuri frana ovalizate

30 posts in this topic

Discurile se schimba (eventual se vopsesc in orice culoare ;butucul)

Punct

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unele discuri vin deja vopsite intr-o gama de culori iar daca se vopsesc dupa achizitionare neaparat cu o vopsea rezistenta la temperatura.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu imi aminteam altfel descrisa procedura (cred ca stiam de la model mai nou) dar acum pe fuga, am gasit alta.

Se gasesc si date mai exacte despre cum si cat se face dar nu mai am timp acum.

post-169-0-11565100-1402932032_thumb.jpg

Si ne mai intrebam de ce mor atatia nevinovati zilnic pe soselele patriei...

nu moare nimeni nevinovat; moare neintrebat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am schimbat in urma cu 2 luni discurile pe fata daca se simpte trepidarea in volan la frana usoara , parerea mea este ca problema ta este doar pe fata ( ca si la mine ) ai nevoie cam de aprox 600 de ron buget plus o ora intro sambata si 2 beri ... , daca se simpte si dupa le schimbi si pe cele de pe spate , pe langa asta ai putea sa verifici unghiul de directie ca si o precautie ;)

@ cat despre marca recomand ATE , nu reconditiona discul in max 10k de km o sa se ovalizeze iar si iti risti viata pentru o suma mica dar importanta parerea mea .. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa verifici lichidul de frana si sa-l schimbi daca este posibil, si eu aveam trepidatii foarte mari la orice viteza si am schimbat si acuma numai se simte nimic. Mentionez ca eu am aproape 195.000 la masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now