mimoga

Afisajul de la radio Volvo S40

22 posts in this topic

Salut, De curand am primit de la firma masina. Afisajul de la radio, climatizare si ce mai este pe acolo nu se vede de cand au cumparat-o. Ecranul este negru si apar doar cateva dungi albe orizontale. va rog sa ma ajutati daca se poate repara sau va trebuii sa cupar o consola cu totul cum ma sfatuiesc meseriasii de la reprezentanta. Ca sa va faceti o idee despre modul lor de a face bani, mi-au spus ca sunt claxoanele arse de aceea nu-mi functioneaza. Cand mi-au comunicat pretul, era sa mi se faca rau. Un electrician mai in varsta mi-a schimbat siguranta si SURPRIZA, au inceput sa functioneze. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand da mai multe detalii despre masina,an fabricatie,nivel de echipare,ca sa iti putem da un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De inlocuit,se inlocuieste doar cu unul nou+soft de la reprezentata.De reparat are Bogdan un prieten care repara asa ceva,vb cu el.Legat de claxoane,e o boala la ele,deoarece sunt prost orientate si intra apa in ele,pe viitor vei avea probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca tot vorbeati de clacsoane la voi nu se intampla ca in momentul cand claxonati sa trebuiasca sa apasati cam tare pe "butonul" de la volan?Sunt ceva contacte pe acolo care se pot repara?

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este ecranul stricat trebuie schimbat daca este stricata partea de procesare imagine aia se repara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta se intampla cand folosesti claxonul rar, eu claxonand mereu, nu am probleme de genul asta ;D;D;D

Din cauza contactelor trebuie sa apesi mai tare, poate sant oxidate ! Pe viitor, foloseste-l mai des !

Ca tot vorbeati de clacsoane la voi nu se intampla ca in momentul cand claxonati sa trebuiasca sa apasati cam tare pe "butonul" de la volan?Sunt ceva contacte pe acolo care se pot repara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ales acuma ca incep felinele sa iasa mai dezgolite asa... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Si mai trag cate-un claxon, cand trec pe langa ea, macar atat sa trag, daca nu pot altceva'' ;D;D;D

unii pot, altii nu !

Mai ales acuma ca incep felinele sa iasa mai dezgolite asa... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca tot vorbeati de clacsoane la voi nu se intampla ca in momentul cand claxonati sa trebuiasca sa apasati cam tare pe "butonul" de la volan?Sunt ceva contacte pe acolo care se pot repara?

Clacsoanele n-au nimic, poate destele ... grin.gif ; ele, clacsoanele, sunt facute asa ca sa nu le abuzezi biggrin.gif .... cum ar vrea Andu G ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tin de cuvant ca un Ardelean. S-a rezolvad datorita lui Bogdan G. Este un "profesor" care poate rezolva multe, de la probleme cu ceasurile din bord cu reparare sau scimbare culoare afisaj sau schimbare meniu limba afisaj erori, pana la alte multe reparatii de electronica sau reconditionari. Sper sa nu atac politica site-ului recomandand pe cineva. Anexat va transmit poze dupa ce mi-a rezolvat mie ci displayul de la consola.

post-2716-0-73125800-1308164972_thumb.jp

post-2716-0-78228000-1308164986_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tin de cuvant ca un Ardelean. S-a rezolvad datorita lui Bogdan G. Este un "profesor" care poate rezolva multe, de la probleme cu ceasurile din bord cu reparare sau scimbare culoare afisaj sau schimbare meniu limba afisaj erori, pana la alte multe reparatii de electronica sau reconditionari. Sper sa nu atac politica site-ului recomandand pe cineva. Anexat va transmit poze dupa ce mi-a rezolvat mie ci displayul de la consola.

Off topic; posibil sa fi deranjat un webdesigner si sa-ti stearga postul, exact cum a facut cu al meu cand ii multumeam Jupanului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat unul cu totul. Ce a mesterit Bogdan la el nu stiu. Ma bucur ca functioneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic; posibil sa fi deranjat un webdesigner si sa-ti stearga postul, exact cum a facut cu al meu cand ii multumeam Jupanului...

OffTopic : Un geniu <_<

Jupanul Bogadan este taticul lor . Alaltaieri m-a primit pe la el sa-mi verific incarcarea la mceveu care a facut 4 ani si 144.000km si deja sunt la a 3 a baterie :D Raspunsul a fost ..Vadimutz , asta e tata , alta baterie :lol:

Dar ca idee m-a asteptat la ora 9.30 seara cand am putut ajunge la el .

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cumparat alt ICM de la colegul Sandro, din pacate ICM-ul este codat pe masina si trebuie desfacut si schimbat doar ecranul LCD.

Modelele pana in 2007 au ecran cu doua panglici (COD ICM 8696495) iar modelele dupa seria caroserie 150.000 au alt model cu o singura panglica .

La schimbarea ecranului trebuie avut grija sa nu spargeti ecranul, logic de altfel grin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool!O sa vorbesc cu nenea Sandro sa vad daca imi aduce si mie un ICMbiggrin.gif si apoi bineinteles sa il mesteresti tuwink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now