masterobert

instalatie electrica s80

18 posts in this topic

Imi poate spune cineva daca se potriveste instalatia electrica(firaraia) care vine pe motor de la un s80 2.oT(T5)1999 pe unul 2.0t acelasi an.dif dintre motoare e de putere,unul are 226cp respectiv 163.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare ! Am instalatia electrica la toate modelele de Volvo (240 - xc90) Nu sunt de meserie sa fac diferenta dar daca vrei poate gasim o modalitate sa-ti trimit documentele respective . Pe mail stiu ca incape informatie pana la 25 mb. Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut MORMAILA! Am o rugaminte la tine: imi potitrimite si mie instalatia electrica la volvos 80 T5 an 2001? Daca da, cum procedam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare !

Imi cer scuze! Astazi m-am uitat si am instalatia electrica (schema electrica) de la modelul 850 - 1994 pana la xc90 - 2005. Pentru asashy am 2001 Model S80 Executive si 2001 Model S80 (2001 Late Model V70). Trimite-nmi adresa de mail la PM. Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare !

Imi cer scuze! Astazi m-am uitat si am instalatia electrica (schema electrica) de la modelul 850 - 1994 pana la xc90 - 2005. Pentru asashy am 2001 Model S80 Executive si 2001 Model S80 (2001 Late Model V70). Trimite-nmi adresa de mail la PM. Numai bine !

Salut Mormaila...ce e aia pm? ca habar nu am...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asashy, PM (Personal Mesage) inseamna mesaj personal. Dai click pe avatarul (poza) cui vrei sa trimiti mesaj si in pagina care se deschide, respectiv profilul persoanei, apesi "butonul" pe care este scris <Trimite mesaj personal>.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asashy, PM (Personal Mesage) inseamna mesaj personal. Dai click pe avatarul (poza) cui vrei sa trimiti mesaj si in pagina care se deschide, respectiv profilul persoanei, apesi "butonul" pe care este scris <Trimite mesaj personal>.

:salut: multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

As dori sa m-a ajutati si pe mine cu schema electrică la S80/motor 2.5T/2004 in special la partea din spate portbagaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici pt toata masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan !? te rog mutl, daca ai o schema cu instalatia electrica a volvo s 80 2,4 D ,an 2002, da un link sau trimite-mi un pm .Multumesc

Edited by Stronghold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci domnu Paun . :D

@Stronghold, am pus la postul #9 dar probabil ca nu ai vazut fiind mai usor sa postezi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa este, imi cer scuze.Multumesc pt ajutor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua,am o problema electrica la un volvo s80 model 2004 bifuel:in mers dupa aproximativ 150 de km incepe sa se stinga farurile(faza de drum) si revin,precizez ca e xenon din fabrica,daca nu opresc masina pe dreapta dupa nu foarte mult timp se duce curentul din toata masina (bord casetofon lumini tot) motorul functionand in continuare.Dupa aproximativ 15 minute de stationare masina merge perfect o ora.Sfaturile ce le-am primit pana acum sunt : bateria e veche si intra in scurt....Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?Aaaaa pe tester totul e ok!Mailul mau e vodafonero@yahoo.com sau 0749773125

Multumesc anticipat!

Buna ziua,am o problema electrica la un volvo s80 model 2004 bifuel:in mers dupa aproximativ 150 de km incepe sa se stinga farurile(faza de drum) si revin,precizez ca e xenon din fabrica,daca nu opresc masina pe dreapta dupa nu foarte mult timp se duce curentul din toata masina (bord casetofon lumini tot) motorul functionand in continuare.Dupa aproximativ 15 minute de stationare masina merge perfect o ora.Sfaturile ce le-am primit pana acum sunt : bateria e veche si intra in scurt....Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?Aaaaa pe tester totul e ok!Mailul mau e vodafonero@yahoo.com sau 0749773125

Multumesc anticipat!

Am uitat de inc a un amanunt...cnad se ia curentul in toata masina simt si un mare soc ca si cum sare brusc din viteza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ai incercat pentru inceput sa montezi alta baterie sa vezi daca mai face?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema nu cred ca ra fi din baterie. Bateria daca este in scurt, nu se mai incarca, insa la colegul, dupa ce opreste masina, isi revine la normal.

I-am spus si pe PM, sa faca o diagnoza cu Vida (mai mult ca sigur a facut cu ceva de duzina), pentru ca iluminarea interioara esate pe CAN si atata timp cat se stinge, CEM-ul trebuie sa o inregistreze ca eroare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am incercat alta baterie dar incerc in curand ca vreau sa plec pana la bucuresti.O sa iau o baterie in masina de rezerva si exact cand incepe sa faca figuri am sa o schimb!Cand face astfel de figuri de obicei ramane cu o eroare ba de motor ba de srs ba de abs dar dispar cu timpul apoi,inafara de cea de srs care vad ca nu mai dispare de mai bine de 6 luni :D.Multumesc baieti de promtitudinea raspunsurilor,o s aincerc la bucuresti intr-un service serios!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now