alexpopeystar68

Curatare tapiterie plus

19 posts in this topic

Eu mi-am cumparat un spray/pulverizator de la Norauto cu cel mult 15 lei, pulverizezi zona ce vrei sa o cureti si astept cam 15 minute, timp in care murdaria iese la suprafata sub forma unor cristale pe care le aspiri ! Eu am pulverizat si am frecat cu o carpa de bumbac si chiar se vede diferenta, la volvo am dat pe plafon si pe panourile stalpilor dintre usi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am cumparat un spray/pulverizator de la Norauto cu cel mult 15 lei, pulverizezi zona ce vrei sa o cureti si astept cam 15 minute, timp in care murdaria iese la suprafata sub forma unor cristale pe care le aspiri ! Eu am pulverizat si am frecat cu o carpa de bumbac si chiar se vede diferenta, la volvo am dat pe plafon si pe panourile stalpilor dintre usi !

Am luat mai demult un spray da ramaneau pete, nu mai tin minte cum se numea, m-am infuriat si l-am aruncat;

daca zici ca asta e bun o sa incerc, asa se numeste? norauto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la ei am cumparat produsul respectiv ! Dar gasesti si in Real, Carrefour si restul magazinelor la produse auto !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saptamana trecuta mi-am curatat interiorul cu produse de la Mafra (sampon pentru spalat si o crema hidratanta), a iesit foarte bine. Atasez si cateva poze...

In poze e putina diferenta de luminiozitate pentru ca m-am apucat pe la pranz si am terminat spre seara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinoco, parca foloseai produsele de la Ikea 8) Sau is mai bune cele de la Mafra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinoco, parca foloseai produsele de la Ikea 8) Sau is mai bune cele de la Mafra?

Da, ai dreptate. Am fost in Ikea sa cumpar si nu le-am gasit :cry: , eu am fost foarte multumit de ele., dar parca sunt mai bune astea de la Mafra :rolleyes:

Aaaa..si ce intreba @alexpopeystar68, solutia cu care am curatat eu a folosit-o si un prieten la interiorul lui, Audi A4 cu interior textil

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saptamana trecuta mi-am curatat interiorul cu produse de la Mafra (sampon pentru spalat si o crema hidratanta), a iesit foarte bine. Atasez si cateva poze...

In poze e putina diferenta de luminiozitate pentru ca m-am apucat pe la pranz si am terminat spre seara.

Pai sa dau cu crema hidratanta la ... plus ( nu asta + ci unul textil ! undecided.gif ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa dau cu crema hidratanta la ... plus ( nu asta + ci unul textil ! undecided.gif ) ?

Nu cunosc nimic pentru textil(crema sau altceva), dar solutia de spalat e foarte buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le spal de 2 ori pe an la mcv si folosesc o solutie minune pt spalat tapiterii ( o iau de la maicamea ... fara sa stie :D ) , frec bine scaunul cu o perie sau burete , pe urma trag mizeria si apa cu aspiratorul maicamii :D si in final o las in soare si in 2 ore este uscata si ca noua .

Acelasi lucru si la mocheta , daca ai un aspirator care trage apa ai rezolvat problema .

Bafta :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le spal de 2 ori pe an la mcv si folosesc o solutie minune pt spalat tapiterii ( o iau de la maicamea ... fara sa stie :D ) , frec bine scaunul cu o perie sau burete , pe urma trag mizeria si apa cu aspiratorul maicamii :D si in final o las in soare si in 2 ore este uscata si ca noua .

Acelasi lucru si la mocheta , daca ai un aspirator care trage apa ai rezolvat problema .

Bafta :-*

Mersi, da ....

ce sa faca astia care n-au nici solutie minune, nici aspirator sa traga apa?

o sa incerc si io cu Mafra, da sa opreasca o data ploile nebune .... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi, da ....

ce sa faca astia care n-au nici solutie minune, nici aspirator sa traga apa?

o sa incerc si io cu Mafra, da sa opreasca o data ploile nebune .... smile.gif

Merge cu orice solutie de spalat tapiserii .... ideea e ca daca nu tragi mizeria ....este munca in zadar .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum scot scaunele din masina sa le spal? am solutie buna de spalat si

aspirator, le-as scoate in curte sa le fac "baita", sa le usuc la soare, etc.;

problema e ca am incalzire in scaune si in fata si in spate ... ma poate

lamuri cineva ?

multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum in sambata mare te-ai gasit sa le speli?

De ce nu m-ai intrebat ieri ca iti aratam cu mare placere! La scaunele din fata ai cate patru suruburi per scaun, la bancheta si sezut nu stiu cum sunt prinse! Ai grija inainte sa scoti scaunele sa desfaci mufele de sub ele! Cu incalzirea nu trebuie sa-ti faci probleme, daca dai cu buretele umed sau cu spuma nu are nimic, numai sa nu pui furtunul pe ele!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici vorba, o sa ploua se pare, dupa Paste incerc, multam Andu G,

esti o bomboana de baiat volvist, ce mai ... :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scoti frumos husele de pe scaune si le speli bine in cada sau in masina de spalat.

Vezi ca e topic. ;)

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scoti frumos husele de pe scaune si le speli bine in cada sau in masina de spalat.

Vezi ca e topic. ;)

Nu prea imi surade, e cam complicat pentru mine si cam greu, dar daca scot scaunele din masina

le pot curata suficient de bine, am un detergent bun, cumparat de nevasta si confiscat pe sest de

mandea biggrin.gif , ... deh, scopul scuza mijloacele ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine se curata cu un aspirator profesional, folosind solutii profesionale iar operatiunea efectuata de profesionisti .

Fostul meu S40-ul meu arata inainte asa .

post-178-0-46147300-1368103205_thumb.jpg

Iar acum arata asa

post-178-0-82560100-1368103222_thumb.jpg

Edited by Bogdan G
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine se curata cu un aspirator profesional, folosind solutii profesionale iar operatiunea efectuata de profesionisti .

... Da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now