Vlad209

Piese suspensie Volvo S40

34 posts in this topic

A si sunt Kayaba normale, nu AGX!

Sa le stapanesti sanatos!!!, sa te simti ca in "tanc" :D

Ai schimbat si flansele? Sau doar amortizoarele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa le stapanesti sanatos!!!, sa te simti ca in "tanc" :D

Ai schimbat si flansele? Sau doar amortizoarele?

Doar amortizoarele:D! este perfect, sta masina in viraje zici ca esti la curse! is foarte multumit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut, am o nelamurire , as dori sa schimb bratele fata (pentru bucsa mare dr) , am tot cautat despre oem vs. lemfolder si am gasit pareri impartite :http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=187147 , cam toate discutiile decurg similar .

oare pe ce sa merg oem la 770 lei (buc) , sau lemfolder la aprox 400 lei (buc) . din cate am inteles lemfolder sunt si oem , si apoi am inteles ca lemfolder ar fi doar impachetator (gen febi) si piesele oem au o calitate mai buna ???

momentan bucsele oem mele au uzura minora , cea dr mare fiind crapata putin , si are putin joc (la 128k/2008).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut, am o nelamurire , as dori sa schimb bratele fata (pentru bucsa mare dr) , am tot cautat despre oem vs. lemfolder si am gasit pareri impartite :http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=187147 , cam toate discutiile decurg similar .

oare pe ce sa merg oem la 770 lei (buc) , sau lemfolder la aprox 400 lei (buc) . din cate am inteles lemfolder sunt si oem , si apoi am inteles ca lemfolder ar fi doar impachetator (gen febi) si piesele oem au o calitate mai buna ???

momentan bucsele oem mele au uzura minora , cea dr mare fiind crapata putin , si are putin joc (la 128k/2008).

salut, daca nu vin prea tarziu cu un raspuns eu am schimbat bucsile fata anul trecut si mecanicul mi-a recomandat lemforder zicea el ca sunt cele mai bune, in final nu am pus lemforder ca erau prea scumpe pentru ce buget aveam si am luat altceva numai stiu ce firma ma rog, erau zicea mecanicul de volkswagen fara camasa metalica cam slabute si o zis ca o sa ma tina vreo 2 ani poate deocamdata nu am probleme cu ele, eu asta stiu despre firma lemforder.

Salut revin cu un post, trebuie sa schimb arcurile pe spate unul s-a si rupt la o groapa meseriasa, problema e ca eu am dat comada de KYB si la service au zis ca nu au si aduc in 10 zile doar si mi-au propus Monroe eu ma cam grabesc sa le schimb ca trebuie sa plec la un drum lung sambata si nu pot astepta 10 zile, am cautat si la autokarma si alte service ce sunt la mine in oras si doar Monroe au, ce spuneti sa merg pe Monroe? Cum sunt la calitate?

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti mecanicii mi-au recomandat Lemforder si aia am si pus pe Volvo.

Argumentul lor a fost ca-s cel putin la fel de bune ca OEM la un pret mult mai ok.

La amortizoare inca nu ma pronunt, am OEM aproape noi pe fata, insa pe spate ar trebui schimbate ca a inceput masina sa sara usor de popou la gropi. Cand ma incumet sa le schimb, revin cu impresii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu am schimbat bucse , dar tind sa merg spre oem ... brate nu am gasit pe lemforder decat trw care sunt la 540 lei buc parca si oem 770 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Referitor la bucsile fata ( cele mari) eu am pus Lemforder. Au calitate de fabrica si este producator OEM de produse de genul pentru grupul Audi-Volkswagen.

Pana acum sunt multumit de ele. Le-am montat acum 2+ ani si inca se prezinta bine.

Trebuie sa schimb si pe spate... Am gasit bucsi separate tot Lemforder doar ca nu era specificat pentru care brate sunt bucsile.

Eu personal merg pe Lemforder pentru ce tine de "bucsaraie".

Cele bune!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pt feedback :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Multumesc pt feedback :D

Cu multa placere!

Pe mine m-a ajutat MC cu piesele la un pret bun de tot :-).

Ia legatura cu Alexandru si vedeti cum rezolvati ;-).

Cele bune,

Marc T.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now